ZEKÂ OYUNLARI TURNUVASI YAPILDI

0
1059

Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğü arasında 01.08.2019 tarihinde imzalanan protokol gereği belirlenmiş olan zekâ oyunları turnuvası finallerine ilçemizi temsilen gidecek öğrencilerin seçimi için  Balibey İlkokulunda 18.02.2020 tarihinde ilkokul öğrencileri, 19.02.2020 tarihinde ise ortaokul öğrencileri için turnuva yapılmıştır.

Oyunlarda birinci olan öğrencilerimiz 29.02.2020 tarihinde yapılacak olan il seçmelerine katılacaklar ve ilçemizi temsil edeceklerdir.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe turnuvanın yapıldığı Balibey İlkokulu salonuna gelerek oynanan zeka oyunları hakkında bilgi aldı ve müsabaka yapan öğrencileri izledi.

İlkokullarda dereceye giren öğrenciler;

Pentago oyunu ilçe birincisi  : Furkan Turhan (Öğretmen Davut İlkokulu)

Equilibro oyunu ilçe birincisi      : Ecrin İnceişçi (Öğretmen Davut İlkokulu)   Q-bitz oyunu ilçe birincisi           Zehra Koca (Yunus Emre İlkokulu) Mangala oyunu ilçe birincisi   : Gökçe Çakır (14 Eylül İlkokulu)

Ortaokullarda dereceye giren öğrenciler;

Mangala oyunu ilçe birincisi  : Emir Faruk Akay (Toki Fatih Ortaokulu)   Pentago oyunu ilçe birincisi   : Öykü Deniz Altıntaş (Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu)

Reversi oyunu ilçe birincisi  : Mehmet Alper (Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu)  Kulami oyunu ilçe birincisi : Esila Karadeniz (Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here