ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERE YARIM SEFERBERLİĞİ

0
77

Mustafakemalpaşa Ziraat Odası Başkanı Mehmet Aydemir, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) önderliğinde yangın afetinde zarar gören çiftçiler ve yanan alanların ağaçlandırılması için yardım kampanyası başlatıldığını açıkladı.

Yardım kampanyasının Türkiye genelinde hizmet veren 763 Ziraat Odası’nın katılımıyla yapılacağını söyleyen Aydemir; “Elde edilecek gelirle çiftçilerimizin yaralarını saracağız” dedi.

Türkiye’nin birçok bölgesinde birbiri ardına çıkan orman yangınlarıyla sarsıldığını belirten Mustafakemalpaşa Ziraat Odası Başkanı Mehmet Aydemir; “ Yangınlarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve baş sağlığı diliyorum. Yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Orman yangınlarında ciğerlerimiz yandı. Bundan önceki felaketlerde olduğu gibi devlet-millet iş birliğiyle bugün de yaralarımızı birlikte saracağız. Allah ülkemizi her türlü felaketten korusun” dedi.

ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERE YARDIM ELİ

Yangında zarar gören çiftçilere yapılacak yardım ve ağaçlandırma çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Aydemir; “Birliğimiz koordinasyonunda Türkiye’nin dört bir yanındaki il ve ilçelerde faaliyet gösteren 763 Ziraat Odamızın da katılımıyla yangın afetinde zarar gören çiftçilerimiz ve yanan orman alanlarının ağaçlandırılması için yardım kampanyası başlatıldı. Ziraat Odası Başkanlarımızın da katıldığı hasar tespit heyetleri, yangınlardan etkilenen çiftçilerimizin, en başta hayvan varlıkları olmak üzere evleri, müştemilatları, ekili ve dikili alanları, seraları, traktörleri, tarım alet ve makinelerinin zararlarıyla ilgili tespitlerini sürdürüyorlar. Ayrıca yangının çıktığı günden itibaren Türkiye’nin dört bir yanındaki Ziraat Odalarımız da, yangından etkilenen bölgelerimizdeki Ziraat Odalarımız vasıtasıyla, afetten zarar gören çiftçilerimizin acil ihtiyaçlarını gidermek üzere seferber oldular.

Çiftçilerimizin temel ihtiyaçları ile birlikte özellikle hayvancılık yapan çiftçilerimizin hayvanları için gerekli olan yem, saman ve ot gibi ihtiyaçlarını da karşılamaya devam ediyorlar.

Yangın afetinde zarar gören çiftçilerimizin zararlarının karşılanmasına yönelik olarak 763 Ziraat Odamızın katılımıyla başlattığımız yardım kampanyasından elde edilecek gelirle çiftçilerimizin yaralarını sarmaya ve ağaçlandırmaya da katkı sağlamaya çalışacağız. İmkânlarımız ölçüsünde her daim desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here