Zabıtadan simit fırınlarına denetim

0
395

Mustafakemalpaşa Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki simit fırınlarında gramaj ve genel temizlik kontrolleri yaptı.

Belediye Gıda Mühendisi ile birlikte gerçekleştirilen denetimlerde halk sağlığını tehdit edecek düzeyde koşullara rastlanılmazken, bu tip kontrollerin artarak devam edeceği kaydedildi.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yapılan kontrollerde üretilen simitlerin gramajı, kullanılan malzemelerin sağlığa uygun ortamlarda tutulması ve işlenmesinin yanı sıra çalışanların kılık kıyafet ve kişisel temizlikleri denetlendi. Tespit edilen noksanlıklara istinaden ihtarname verilirken, bu işletmelerin belirlenen süre içerisinde eksiklerini yerine getirmeleri için zabıta ekiplerince tekrar denetleneceği bildirildi.

Mustafakemalpaşa Belediyesi Zabıta Müdürü Sedat Sevim, özellikle fırın sahiplerinin bu noktada duyarlı olmaları gerektiğinin altını çizerek vatandaşın sağlığının söz konusu olduğunu ve işletme sahiplerinin üzerlerine düşen sağlıklı ortamlarda üretim yapılması sorumluluğunu eksiksiz yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Sevim, ilçede yapılan denetimlerin olumlu çıktığını ve halk sağlığını tehdit eden işyerine rastlanılmadığını sözlerine ekledi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here