Z-Kütüphane 14 Eylül İlkokulun,da

0
379

Çocukların hem okuyup hem de hayal dünyalarını geliştirmesi için tasarlanan yeni nesil Z-kütüphanelerin bir yenisi daha Mustafakemalpaşa 14 Eylül İlkokulu’nda Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe okul müdürleri Öğretmenler ve çok sayıda vatandaşın katıldığı tören ile açıldı.

Törende Mustafakemalpaşa 14 Eylül ilkokulu öğrencilerin ülkeleri simgeleyen kıyafetleri ile yaptıkları gösteriler ayakta alkışlandı

Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe yaptığı konuşmada Z-kütüphanelerin eğitimdeki önemine yer vererek tüm öğretmen ve öğrencilere başarılar dilediği konuşmasının ardından öğrenciler tarafından kesilen kurdele ile Z-kütüphane hizmete açıldı.

Z-KÜTÜPHANE NEDİR.

Okuma kültürünün geliştirilmesi için bilgisayardan elektronik eğitim materyallerine, internetten zeka oyunlarına kadar birçok materyallerin bulunduğu kütüphanelerdir. Z-kütüphanelerde çocuk edebiyatı, güncel kitaplar, satranç masaları, tangram, yapbozlar, zeka geliştirici oyuncak, öğrenme oyunları, CD, DVD ve bilgisayar oyunları ve filmler de yer alıyor.

Z-KÜTÜPHANELERİN AMAÇLARI NELERDİR?

Küresel toplum ve bilgi çağının istemleri, kütüphaneciliği yeniden biçimlendirmiş ve teknolojinin kullanımı da günümüz dünyasının ekonomik, kültürel ve iletişim alışkanlıklarında köklü değişiklikler meydana getirmiştir. Öğrencilere yönelik kütüphane hizmetleri, hiçbir zaman öğrenciler ve onların aileleri için günümüzdeki kadar önemli olmamıştır. Bilgiye erişim ve dünyanın çok kültürlü zenginliklerinin yanı sıra, hayat boyu öğrenme ve okuryazarlık becerileri de toplumların önceliği durumuna gelmiş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here