Yüz yüze eğitim ‘veli rızası’ ile başladı

0
355

Mustafakemalpaşa’da 2 Mart Salı günü itibariyle tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda 110 gün sonra yüz yüze eğitime başlandı.

Yüz yüze eğitime katılımın bütün illerde veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirileceği bildirilirken, eğitim faaliyetlerinin başladığı Mustafakemalpaşa’daki ilk gün okullara ilginin yoğun, öğrencilerin ise heyecanlı olduğu gözlendi.

Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’de okulları ziyaret ederek eğitime hazırlık düzeylerini yerinde inceledi. Düşük ve orta riskli olarak tanımlanan şehirlerde tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde yüz yüze eğitime geçildi. Buna göre Mustafakemalpaşa’da yüz yüze eğitim; okul öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı, ilkokullarda seyreltilmiş sınıflarda haftada iki  gün, ortaokul 5, 6, 7. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki gün, ortaokul 8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat, lise hazırlık, 9. 10. 11. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki gün, lise 12. sınıflarda ise seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat olacak şekilde yapılacak.

SINAVLAR 8 MART’TA BAŞLAYACAK

Liselerdeki sınavlar 8 Mart Pazartesi gününden itibaren salgın tedbirleri çerçevesinde yüz yüze gerçekleştirilecek. Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında ise mevcut kararlar uygulanmaya devam edecek. Yüz yüze eğitim kapsamı dışındaki uygulamalarda uzaktan eğitime devam edilecek. Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe de okulların pandemi tedbirleri çerçevesinde maske, mesafe ve hijyen açısından hazır olduğunu söyledi. Güçlendirme çalışması yapılan Yunus Emre İlkokulu’nda incelemelerde bulunan Efe, pandemi tedbirlerini yerinde gözlemleyerek öğrenci, öğretmen ve velilere yüz yüze eğitimin hayırlı olması dileğinde bulundu.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here