Yunus Emre İlkokulu Ödüllendirildi

0
939

Yunus Emre İlkokulu Ödüllendirildi

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşi Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde Türkiye gelinde başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında 1 yıl boyunca yapılan çalışmalar sonucunda; Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen ‘Sıfır Atık ve Yeşil Karne Projesi kapsamında 1 yıl boyunca en çevreci çalışmalara imza atan okullar 13.06.2019 tarihinde Bursa Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan tören ile ödüllendirildi.

‘Sıfır Atık ve Yeşil Karne Projesi” kapsamında Mustafakemalpaşa Yunus Emre İlkokulu ilçe birincisi olup Yeşil Karne Beratı ile birlikte masaüstü bilgisayar hediye edilerek ödüllendirildi. Ödülleri Okul Müdürü Mustafa BULUT ile Müdür Yrd. Uçar GÖRMÜŞ aldılar.

Ayrıca Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği ( TAP )tarafından 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında okullar arası atık pil toplama kampanyasında ilçe genelinde 1.olan Yunus Emre İlkokuluna teşekkür belgesi ile spor malzemeleri verilmiştir.

Okul Müdürü Mustafa BULUT okulumuzda bu öğretim yılı süresince 71 kg. atık pil, 3070 kg. kağıt, plastik ve 137 litre bitkisel atık yağ toplanarak ilgili firmalar tarafından teslim alındığını ifade ederek okul bünyesinde kurulan Sıfır Atık Komisyonu üyelerine, öğretmenlerine, öğrencilere, velilere ve okul çalışanlarına çalışmalarından dolayı teşekkür ederek projenin okulumuzda devam ettiğini söyledi.

??
??

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here