Yüksekokul’dan E-Mezuniyet Töreni

0
604

Mustafakemalpaşa Meslek Yüksek Okulu’nda saat 11:00’de başlayan “Online Mezuniyet Töreni’ne” uygulama üzerinden dahil olan katılımcılar gerçekleşen programla birlikte mezuniyeti farklı bir deneyimle yaşamış oldu.


Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Öz Mezuniyet töreniyle ilgili açıklamalarda  bulundu. Dünyada ve ülkemizde yaşanan covid-19 pandemi nedeniyle 2020-2021 eğitim-öğretim akademik yılı mezuniyet törenini online olarak yapmak zorunda kaldıklarını belirtti. Öz: “Yüksekokulumuzda 480 öğrenci eğitim almaktadır. Bunların 222’si kız, 258’i de erkek öğrencimizdir. İşletme yönetimi, muhasebe ve vergi uygulamaları, pazarlama, tohumculuk teknolojisi, organik tarım ve gıda teknolojisi programlarıyla faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. 116 öğrencimiz bütünleme, ek sınavlar ve stajlar sonunda mezun olacaktır.


Mehmet Öz açıklamalarında Sevgili ve çok kıymetli  öğrenciler Bitmez denilen süreler geçti ve mezun oldunuz. Yolunuz açık olsun, bazı şeylerin kıymetini insanoğlu yaşarken anlayamayabilir. Zaman içerisinde çok iyi bir eğitim aldığınızın, çok iyi arkadaşlıklar edindiğinizin farkına varacaksınız. Çalışma hayatına başladığınızda, ömrünüzün bundan sonraki dönemlerinde bu durumu daha iyi anlayacaksınız. Biz sizlerden memnunduk. İnşallah her şey gönlünüzce olur. Milyonlarca insanın geçimini sağladığı mesleklerden birisini öğrendiniz. Ve meslek elemanı ya da tekniker olarak mezun oluyorsunuz. Kendinize güvenin ve hem mesleki hem de sosyal alanda kendinizi geliştirmeye devam edin” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here