Yögep Toplantısı Yapıldı

0
343

ANADOLU İMAM HATİP LİSELERİ/İMAM HATİP ORTAOKULLARI YÖNETİCİ GELİŞİM PROGRAMI (YÖGEP) 2021 MART AYI TOPLANTISI YAPILDI

 

YÖGEP Eylem Planı doğrultusunda İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP) Mart ayı toplantısı Covid-19 tedbirleri kapsamında Din Öğretiminden Sorumlu Şube Müdürü Mehmet Işık’ın başkanlığında İlçemiz İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarında görev yapan Müdür ve Müdür Yardımcılarının katılımıyla uzaktan eğitim yöntemiyle gerçekleşti.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 6 Aylık Olarak Planlanan (YÖGEP) Eylem Planı Çizelgesine göre  Mart ayının; Eğitim yönetiminde temel sorun alanları Kurumda etkili ve pozitif bir iletişim süreci oluşturma, problem çözme teknikleri, çatışma, risk ve kriz yönetimi, öfke ve stres ile başa çıkma yolları.”konusu Sedat Karan Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Kıvanç Şakrak’ın sunumuyla gerçekleşti.

Yaşam Pencerem, ve “Risk Haritaları

Sunumda, her kurumun kriz yönetimine hazır olması ve bu doğrultuda ekipler oluşturulmasının temel bir gereksinim olduğu vurgulandı. Kriz vakası yaşanırken ne yapacağını bilmeyen kurumlarda ihmaller zincirinin baş göstereceği belirtildi. Beklenmedik şekilde ortaya çıkan ve normal akışın seyrini değiştiren bu durumları önlemek içinse Okul Rehberlik Servislerinin uygulayacağı “Yaşam Pencerem, ve “Risk Haritaları” gibi analitik uygulamaların kullanılabileceğinden bahsedildi. 

Olası Kriz durumlarında yapılacak bilgilendirme ve uygulamaların mutlaka önceden planlanması gerektiğini açıklayan Kıvanç Şakrak, önemli olanın olay olmadan engellenmesi, olması durumunda ise yumuşatılması ve sorunun çözülmesi üzerinde durulması gerektiğini belirtti. Düşük stresli bir yaşam için öneriler sunan konuşmacı özellikle dini etkinliklere katılımın stresi düşürdüğünü belirterek semineri sonlandırdı. Şube Müdürü Mehmet Işık sonuç bölümünde konuyla ilgili tecrübelerini paylaştıktan sonra Rehber Öğretmen Kıvanç Şakrak’a teşekkür ederek iyi dilek ve temennilerle YÖGEP toplantısını bitirdi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here