YKS ŞAMPİYONLARINA KUTLAMA

0
32

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Yüksek Kurumlar Sınavı’nda (YKS) sayısal, sözel, eşit ağırlık ve yabancı dil puan türlerinde Mustafakemalpaşa birincisi olan İbrahim Önal Fen Lisesi öğrencileri ile buluştu.

Kaymakam Ahmet Altıntaş, YKS’de 4 puan türünde Mustafakemalpaşa şampiyonları olan İbrahim Önal Fen lisesi öğrencilerini başarılarından dolayı kutladı.

Sayısal alanda 527,294 puanla Mustafakemalpaşa 1’incisi olan İsmail Zengin, Türkiye genelinde 3911’inci sırada yer aldı. Ayşenur Hanay ise hem eşit ağırlık hem de sözel alanlarında Mustafakemalpaşa 1’inciliğini elde etti. Hanay, aynı zamanda eşit ağırlıkta 524,520 puanla Türkiye 231’si, sözel alandaki 499,222 puanla da Türkiye 224’sü oldu. Yabancı Dil’de ise 504,868 puanla Mustafakemalpaşa 1’ncisi olan Eren Satık, Türkiye genelinde ise 1898’inci sırada yer aldı.

5 Ağustos’ta bitecek üniversite tercihleri öncesi başarılı öğrencilerle İbrahim Önal Fen Lisesi’nde bir araya gelen Kaymakam Altıntaş’a Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe ve Şube Müdürü Mehmet Sabri Tekin’de eşlik etti.

Başarılı öğrencileri ve ailelerini tebrik eden Kaymakam Altıntaş, üniversite adayları ile bir süre sohbet ettikten sonra hediye takdiminde bulunarak, bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here