YAZ DÖNEMİNDE VERİMLİ EĞİTİM

0
442

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ile özdeşleşen ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik ‘Yaz Etkinlikleri’ devam ediyor.

Tüm Türkiye’de 5 Temmuz’da başlayan etkinliklere Mustafakemalpaşa’da yaşayan gençlerinde yoğun ilgi gösterdiğini kaydeden AGD Temsilcisi Ümit Aydın; “Yıl içerisinde olduğu gibi yaz etkinlikleriyle de gençlerimizle verimli ve eğitim dolu bir dönem geçiriyoruz” dedi.

Yaz Etkinliklerinin birçok gencin yetişmesine vesile olduğunu ifade eden AGD Mustafakemalpaşa Başkanı Ümit Aydın, bu etkinliklerde öğrencilerin dost ve anı biriktirdiğini, bireysel gelişimlerini ilerleterek, toplumsal alanda insanlığa nasıl faydalı olabileceklerini öğrendiklerini kaydetti.

 

‘AGD GENÇLERE SAHİP ÇIKIYOR’

 

Aydın; “Bu doğrultuda tüm hijyen tedbirlerini alarak kaşif öğrencilerimizle bu yılda verimli bir yaz geçiriyoruz. AGD’nin Yaz Etkinlikleri, Kur’an-ı Kerim, ilmihal, akait, adab-ı muaşeret, peygamberler tarihi, örnek şahsiyetler, çevre bilinci, ilk yardım, akıl ve zeka oyunları, robotik kodlama, sosyal medya kullanımı gibi derslerin yanı sıra sosyal, kültürel ve teknolojik faaliyetlerin de içerisinde olduğu, öğrencilerin eğlenirken öğrendiği ve tatil dönemini verimli geçirdiği bir etkinlik dönemi olarak öne çıkıyor. Türkiye’nin her bölgesinde olduğu gibi Mustafakemalpaşa’da da öğrencilerimiz, eğitmenlerinde katılımıyla etkin bir yaz dönemi geçirmeye devam ediyorlar. Bu amaçla hedefimiz Yaz Etkinliklerine katılan bütün gençlerimizle yıl boyunca yapacağımız çeşitli etkinliklerde de birlikte olmaya devam etmektir” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here