Yayalar Kırmızı Çizgimizdir

0
105

Mustafakemalpaşa’da trafikte yaya güvenliğine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte, öğrenciler ve kamu yetkilileri özel bir uygulama yaptı.

Adnan Menderes Meydanı’nda düzenlenen farkındalık etkinliğine katılan Kaymakam Ahmet Altıntaş, Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin ve Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Öğretmen Davut İlkokulu öğrencileriyle birlikte trafikte yayalara öncelik verilmesi çağrısında bulundu.

Adnan Menderes Meydanı ve Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasındaki yaya geçidinde, ‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın’ uygulaması yapıldı.

Öğrencilerle birlikte eylemde yer alan Mustafakemalpaşa protokolü, araçların görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamaları gerektiğine vurgu yaptı.

Vatandaşlara broşür, öğrencilere de yaya geçitlerinde araçları ikaz etmeleri amacıyla trafik düdüğü dağıtıldığı programda, yaya ve okul geçitlerinden geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkının verilmesi istendi.

Bu kurallara uymayanlara Karayolları Trafik Kanunun 74. maddesi gereğince idari para cezası uygulanacağı belirtildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here