YALINTAŞ’TA HEDEF BAL

0
1026

Mustafakemalpaşa Yalıntaş Spor Kulübü Başkanı Samet Karanfil, sarı-lacivertli takımın yeni dönemde BAL hedefiyle sezona hazırlandığını söyledi.

Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl oynanmayan amatör ligin ardından yeni sezon öncesi hazırlıklarını hızlandıran Yalıntaş Spor Kulübü’nde transfer çalışmaları sürerken, bir buçuk yıl önce kulübü devralan Başkan Samet Karanfil, mali bütçesini iyileştirdiği Yalıntaş’ın iddialı bir futbol sezonuna hazırlandığını kaydetti. 8 yıl önce 2. Amatör’den şampiyon olarak 1. Amatör Lig’e yükselen fakat uzun yıllar futbol sahalarından uzak kalan Yalıntaş Spor Kulübü, yeni sezonu iple çekiyor.

HEDEFİMİZ BÜYÜK’

Yalıntaş Spor Kulübü Başkanı Samet Karanfil yaptığı açıklamada, 1.5 yıl önce 10 bin TL bütçe ile devraldıkları kulübe yeni başarılar kazandırmak istediklerini söyledi. 

Amatör Lig’de Mustafakemalpaşa’yı temsil edeceklerini kaydeden 33 yaşındaki genç başkan; “ Aslında geçtiğimiz sezon için hazırlıklar yapmamıza, transferlerde bulunmamamıza rağmen maalesef araya Kovid-19 süreci girdi. Sezonun oynanmamasına rağmen yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte takımımız için çalışmalarımızı sürdürdük. Tüm ekipmanlarımızı tamamladık. Bu sezon amatör ligi şampiyon tamamlayarak, Süper Amatör Lig’e ve daha sonrasında ise BAL’a yükselmeyi istiyoruz. Hedefimiz, Mustafakemalpaşa spor Belediye ile BAL’da mücadele etmek olacak” dedi.

KULÜBE OTOBÜS, BİRLİĞE MOTOSİKLET

Geçen süre içinde kulübün mali yapısını iyileştirdiklerine dikkat çeken Karanfil; “Bu süre zarfında kulübümüze yeni maddi katkılar sağlayacak çalışmalara ön ayak olduk. Yalıntaş Belde Başkanlığı döneminde alınan son otobüsü, reklam maliyetleri ile birlikte 45 bin TL’ye alarak kulübümüz bünyesine kattık. Bu bizim için manevi anlamda önemliydi. Daha sonra ise Sulama Birliği’ne bir motosiklet kazandırdık. Futbolcu öz kaynaklarımızı da doğru bir şekilde değerlendirerek yeni sezonda iddialı bir takım kurmak istiyoruz. 2. Lig tecrübesi yaşayan bir futbolcumuzu da ekibimize dâhil ettik. Yeni sezonda herhangi bir sorun yaşanmadığı takdirde takımımız Süper Amatör’e çıkmak için mücadele edecek. Yalıntaş’ı eski günlerine taraftarımızın da desteği ile taşıyacağız. Süper Amatör’ün ardından İnşallah BAL’da Mustafakemalpaşa,spor Belediye ile yan yana mücadele edeceğiz” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here