Virüs sebebiyle vefat edenler için AGD’den 1 Milyon Hatim Kampanyası

0
409

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımız ve Salgının bitmesi için “1 Milyon Hatim” Kampanyası başlattı.

Konu ile ilgili olarak Anadolu Gençlik Derneği Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Ümit AYDIN yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Tüm dünyada insanlık olarak zor günler geçiriyoruz.  Virüs salgını sebebiyle 200 kadar ülkede vaka sayısı 1 milyon 600 bini buldu. Maalesef hem vaka sayısında hem de ölümlerde artış devam ediyor. Ülkemizde de ilk vakanın görülmesinden sonra geçen bir aylık süreçte yaklaşık 1000 kadar insanımız yaşamını yitirdi.

Öncelikle bu salgın nedeniyle vefat eden tüm kardeşlerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyoruz. Müslüman olsun ya da olmasın yaşamını yitiren insanların tüm yakınlarına da sabırlar diliyoruz.

Yoğun bakımdaki tüm hastalara acil şifalar diliyoruz. Süreci atlatanlara da geçmiş olsun diyoruz.

Salgın sürecinde geçimini temin etmek için sokağa çıkmak, işe gitmek zorunda kalanlara, bu süreçte özverili bir şekilde çalışan tüm sağlık personeline de teşekkür ediyoruz. Cenabı Allah, hepsini esirgesin.

Salgın günlerini evde kalarak geçirmek durumundayız. Bizler evde kaldığımız süreci yaşama açılmış bir parantez olarak görmüyoruz. Bu süreç de yaşamın bir parçasıdır. Yaşamı tehir etmiyoruz. Yaşam devam ediyor.

Bu zor günleri fiziksel mesafeyi koruyarak ama sosyal dayanışma ve paylaşmayı da artırarak geçirmeliyiz. Süreç boyunca da maneviyatımızı yüksek tutmalıyız.”

TÜM VATANDAŞLARI HAYIRLI ÇALIŞMAYA DAVET EDİYORUZ

AGD İlçe Başkanı Ümit AYDIN, ““Bizler Anadolu Gençlik Derneği olarak insanımızın maneviyatını yüksek tutma gayesiyle, geçtiğimiz hafta itibariyle “1 Milyon Hatim” kampanyası başlatmış bulunuyoruz.1 milyon hatim kampanyasındaki niyetimiz ülkemiz başta olmak üzere bütün islam coğrafyasıyla birlikte tüm insanlığın bu virüsten kurtulmasıdır. Yetkililerin uyardıkları konularda elbette maddi tedbirlerimizi almak zorundayız. Ancak bunun yanında manevi tedbirlerimizi de almak inancımızın gereğidir. Kur’an gönüllerimize bir ferahlık vesilesidir.

Biz elbette şunu biliyoruz,  Yüce kitabımız, Kur’an-ı Kerim, okunup anlaşılması ve gereğince amel edilmesi amacıyla indirildiği şüphesizdir. Aynı zamanda bizim 1 milyon hatim kampanyası ile amacımız, kardeşlerimizin Kur’an-ı Kerim ile olan mesailerini artırmak, onu anlamak ve hayatımıza tatbik edebilmektir.

Bu zorlu günlerde, insanların akrabalarının, arkadaşlarının, komşularının cenazesine katılmakta dahi sıkıntılar yaşadığı bu dönemde kalplerimizin sükûn bulmaya ihtiyacı vardır. Bu vesileyle bütün kardeşlerimizi bir cüz veya hatim alarak bu hayırlı çalışmaya destek olmaya ve bu çalışmadan istifade etmeye davet ediyorum.” dedi. 

HATİM DUASI KADİR GECESİ’NDE YAPILACAK

Okunan hatimlerin duası 19 Mayıs’ta Kadir Gecesi’nde yapılacak.

HATİM VEYA CÜZ ALMAK İÇİN;

1 Milyon Hatim kampanyasına agdhatim.com veya AGD Şube ve İlçe Temsilciliklerinden katılım sağlayabiliyor.

AYDIN, “Bu salgında yaşamını yitiren tüm kardeşlerimize Cenabı Allah’tan tekrar rahmet diliyoruz. Yaşamını yitiren tüm insanların yakınlarına tekrar sabırlar diliyoruz. İnşallah bu zor günleri hep birlikte, paylaşarak, dayanışarak, yardımlaşarak ve Cenabı Allah’a sığınarak atlatacağız.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here