ULUSAL TARIM ÖĞRENCİ KONGRESİ

0
690

20-22 Nisan 2019 tarihlerinde Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencileri olarak Mete Cengiz Kongre ve Kültür Merkezi’nde 9.sunu düzenlediğimiz ULUSAL TARIM ÖĞRENCİ KONGRESİ’ni başarı ile bitirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Düzenleme kurulumuza ek olarak yaklaşık 70 kişilik görevli ekibi ile birlikte; Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Aydın, Bilecik, Düzce, Bolu, Eskişehir, Antalya, Adana, Kırıkkale, Ankara, Kırşehir, Burdur, Isparta, Osmaniye, Samsun, Niğde, Diyarbakır, Kayseri, Malatya, Kahramanmaraş, Bingöl, Siirt, Şanlıurfa ve ev sahibi olarak Bursa’dan kongreye katılım sağlayan 850 genç mühendisi ağırladık.

Kongre Başkanı Abdullah Berk AKKAŞ Yaptığı açıklamalarda   20 Nisan sabahı bando eşliğinde tarım yürüyüşü ile başlayıp 22 Nisan günü Bursa kültür gezisi ile son bulan kongrede bilime olduğu kadar halkoyunları, mehteran takımı, ipek böceği atölyesi gibi kültürel aktivitelere de yer verildi.

Kongre programına toplamda 10 oturum, 36 sözlü bildiri ve 380 poster bildiri kabul edilerek Ziraat Fakültesi öğrencileri arasında bilimsel alışveriş sağlandı.

Gençlerin örgütlü yaşamın kolaylığını sahnelediği bu organizasyonda üniversitelerin tarım toplulukları ve ZMO-Genç ailesinin aktifliği gözlerden kaçmadı.

Kongreye “Türk mühendislerinin alnında Cumhuriyet’in istikbalini aydınlatan ışık parıldar.” diyerek nokta konuldu. Kongre sonrası tarımın geleceği ile ilgili “Türk tarımının kurtuluşu Türk Gençliğidir!” kararı alındı. Kongre sonunda yapılan seçim sonucu 2020 yılında UTOK10 için Dicle Üniversitesi ev sahipliğinde Diyarbakır’da olacağız. Biz Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün açtığı yolda gösterdiği hedefe durmadan yürüyeceğimize ant içmiş ziraat neferleriyiz. Kongremize katkıları için tüm başkanlarıma şahsım ve ekibim adına teşekkürlerimi sunarım. Biz büyük bir aileyiz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here