Turnuvaya Sütlü Başlangıç

0
445

Adem Tunçer/İHA

 

Bursa Mustafakemalpaşa Yamanlı mahallesinde hafta sonu açılışı yapılan futbol turnuvasında 20 takımın katıldığı turnuvada başlama vuruşunu ilçe milli eğitim Müdürü Mustafa Efe ,Belediye başkan yardımcısı Erol Pektez, Mahalle muhtarı  İsmet Kutlu ve koop başkanı Aykut Yaman yaptı 7 den 70 e ve tüm sporculara süt dağıtılarak süt ve süt ürünleri tüketimine dikkat çekildi. Son dönemlerde üretilen gıdalarda çıkan sansasyonel haberlere karşılık yamanlı kooperatif yönetiminden üreticiye destek çıkmak adına güzel bir cevap geldi. Süt ve süt ürünlerine medyada yapılan tutarsız haberler sonucunda farkındalık oluşturmak ve insanların süt tüketimine dikkat çekmek amacıyla dağıtılan sütlerle insanların tüketim alışkanlıklarını arttırmasını söyleyen Mustafakemalpaşa Yamanlı kooperatif başkanı Aykut yaman gıdanın üzerine oynanan oyunların artık bir son bulmasını ve insanlarımızın et ve süt tüketmesi gerektiğinin altını çizdi.

Süt Sağlıktır

Üreticilerin son dönemde yaşadığı üretim krizinde binlerce hayvanın kesime gönderildiğini dile getiren Aykut yaman beyin ve vücut gelişiminde proteinin önemli bir yeri olduğunu ve sağlıklı nesiller için güvenilir ve sağlıklı gıda tüketilmesi gerektiğini dile getirdi.

Süt ve süt ürünleri tüketim alışkanlıklarımızı arttırarak hem üreticimize destek çıkmayı hem de üreticinin ekonomisini güçlendirerek ayakta kalmasını sağlamalıyız önerisinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here