Türkiye ve Avrupa’ya Örnek

0
189

Türkiye ve Avrupa’ya örnek olacak nitelikte hizmet veren İvrindi Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Ovaköy Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nde, Ocak ayından bu yana 2 bin 128 can dostumuz tedavi edilerek sağlığına kavuşturulurken 202’si de sahiplendirilerek yeni yuvalarına kavuştu.

2 BİN 128’İ TEDAVİ EDİLDİ

Ocak ayından bu yana Balıkesir’in 20 ilçesinde hastalanan ve yaralanan 2 bin 128 can dostumuz; İvrindi Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Ovaköy Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nde tedavi edilerek sağlığına kavuşturuldu. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren iki barınak ve rehabilitasyon merkezinde, can dostlarımızın tam teşekküllü modern bir hastane konforunda bakım ve tedavileri yapılıyor.

202’Sİ SAHİPLENDİRİLDİ

Ayrıca Ocak ayından bu yana 202 can dostumuz sahiplendirildi. 7/24 hizmet için hazır halde bulunan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi Nakil Araçları, Büyükşehir Belediyesi 444 40 10 numaralı çağrı merkezi, ALO 153 ile Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na iletilen ihbarlara da hassasiyetle hızlı bir şekilde çözüm üretiyor.

BAŞKANLAR İVRİNDİ’DE

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ve Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ile birlikte İvrindi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, barınakta can dostlarımızın; bakımı, beslenmesi, tedavisi gibi konularda detaylı bilgiler aldı.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK BARINAKLARINDAN

İvrindi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nin 20 bin 500 metrekare alanı ile Türkiye çapında en büyük ve en donanımlı merkezlerinden birisi olduğunu vurgulayan Başkan Yücel Yılmaz “Türkiye’nin en büyük hayvan barınaklarından birisi olan tesisimizde; ameliyathane, röntgen çekim alanı, laboratuvar gibi bölümlerimiz sayesinde tüm can dostlarımızın hastalıklarını tespit ederek tedavi olmalarını sağlıyoruz. Sivil toplum kuruluşları ve gönüllü hayvansever vatandaşlarımız ile iletişim halinde sokaklara barınma ve beslenme desteği sağlıyoruz.” dedi.

BAŞKAN BAHÇAVAN: İÇİMİZ ÇOK RAHAT

Balıkesir’deki belediyelerin gerçek anlamda hayvan dostu olduklarını söyleyen Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan “Burası gerçekten çok modern bir tesis. Biz de ilçemizdeki sokak hayvanlarının rehabilitasyon ve tedavilerini burada yaptırıyorduk. Buradaki bakımı, ameliyathaneleri gördükten sonra içimiz çok rahat. Bu hizmeti sunan Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz ve ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

BAŞKAN CANKUL: BÜYÜKŞEHİR SOKAK HAYVANLARINI MAĞDUR ETMİYOR

Hem Ovaköy hem de İvrindi’de bulunan barınakların koşullarının oldukça iyi olduğunu söyleyen Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul “İlçemizdeki sokak hayvanları tedavi için buraya gönderiyoruz. Gönlümüz rahat, hemşehrilerimizin de gönlü rahat olsun. Büyükşehir burada gerçekten güzel hizmet veriyor. Sokak hayvanlarını mağdur etmiyor, en iyi şekilde bakıyor. Çok teşekkür ediyorum Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz ve ekibine.” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here