Türk Sağlık Sen,den Emeğine Ekmeğine Sahip Çık.

0
773

Adem Tunçer/İHA

 

Türk Sağlık sen Bursa Şube Başkanı Sabit Karabayır Döner sermayene emeğine ve ekmeğine sahip çık konulu bir basın açıklaması yaptı.

Mustafakemalpaşa Devlet hastanesi bahçesinde Doktorlar, hemşireler adına bir açıklama yapan Bülent Ölmez  konuşmasında ülkemizde son 10 yılda döner sermayeler kadar eriyen hiçbir ücret yoktur dibe vurmuş, tabanı görmüştür. Aşırı iş yükü bulunan ve çalışanların fedakarca hizmet yürüttüğü sağlık kurumlarımızda ne yazık ki iş döner sermayeye gelince önümüze kocaman bir sıfır rakamı konmaktadır. Bugün döner sermayelerden memnun olan bir tane bile sağlık çalışanı kalmamıştır. Herkez  muzdarip ve şikayetçidir sağlık yöneticileri de çalışanların bu memnuniyetsizliğinden ve döner sermayelerin halinden haberdardır ama vurdumduymazlık devan etmektedir. Yaklaşık 1 yıl önce Genel Başkanımızın sağlık Bakanı ile yaptığı görüşmede bakan bey yönetmelik değişikliği yapacaklarını bunu için çalışmalara başladıklarını açıklamışlardı aradan geçen sürede ne yazık ki hala bir somut adım atılmamıştır.

Öncelik Çalışanım Hakkı Olmalıdır.

Bülent  Ölmez    sözlerine şöyle devam etti, Döner sermayelerde öncelik çalışanın hakkı olmalıdır çalışanın alın terinin kurumların finansal sıkıntıları için heba edilemeyeceği bir düzenleme yapılmalıdır.Döner sermayelerimiz mutlaka emekliliğe yansıtılmalıdır emeklilikte sağlık çalışanlarını bekleyen sefalete bir son verilmelidir. çalışanın  emeğinin karşılığı teslim edilmeli ,ekmeğiyle oynanmamalıdır. Türk Sağlık Sen  olarak adaletli bir döner sermaye düzeni kurulana,çalışanları aldığı ücretler makül bir düzeye çıkarılana ve talepleri karşılanana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz dedi

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here