TÜRK KIZILAY’INDAN YARDIM KAMPANYASI

0
175

EREN’DEN DESTEK ÇAĞRISI

 

Türk Kızılay Mustafakemalpaşa Şube Başkanı Mustafa Eren, Ramazan ayında ‘Hilal Olsun Türkiye’ sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına destek çağrısında bulundu.

Eren; “153 yıldır ihtiyaç sahibi insanlara milletimizin merhamet elini uzatan Kızılay, insanlığın zor günlerden geçtiği bu dönemde de yardım çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana koronavirüs salgınından etkilenenlere yardımlarıyla destek olan Kızılay, yardımlaşma ve dayanışmanın,  hayırda yarışmanın, derdi olanla dertlenmenin, gönül birlikteliğinin doyasıya yaşandığı Ramazan ayında da düzenlediği kampanyayla yine ihtiyaç sahiplerinin iftar sofrasını bereketlendirecek” dedi.

Türk Kızılay Mustafakemalpaşa Şube Başkanı Mustafa Eren, ‘Ramazan Bereketini Paylaşan Tüm Kalplere Hilal Olsun Türkiye!’ sloganıyla Ramazan ayı boyunca, yardımseverlerin ve ihtiyaç sahipleri için kolaylıklar sağlayan farklı bağış seçenekleri ile hayırseverlerin desteklerini bir kez daha talep edeceklerini dile getirdi.

Kampanya hakkında bilgiler veren Eren; “Gıda yardımı seçeneğiyle Ramazan boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere hazırlanan gıda kolilerini yardımseverlerimiz satın alacak, biz de onlar adına bu gıda paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.

Zekât, Fitre ve Fidye bağışları ile ekonomik durumu iyi olan hayırseverlerimizin dini vecibelerini yerini getirmelerini sağlarken, bağışlarının da doğru adreslere ulaşmasına vesile olacağız. İftar yardımlarına yapılan bağışlarla Türkiye genelindeki aşevlerimizde pişirilen yemekleri, ihtiyaç sahibi ailelere sunacağız. Aşevlerimize gelme imkânı olmayan ihtiyaç sahiplerimizin yemeklerini adreslerine teslim edeceğiz.

Bayramlıklarımızla ve hediyelerimizle çocuklarımızın yüzünü güldüreceğiz. Bayramlık bağışıyla ise daha çok çocuğa ulaşacağız. Kızılay Alışveriş Kartımızla da, ihtiyaç sahiplerine yardım elimizi onların onurlarını kırmadan uzatacağız. ‘Bir yerine çok olmanın’ güzelliğini her zamankinden daha fazla hatırladığımız bu ayda, Kızılay’ı bir kez daha sahipleneceğinize inanıyoruz” dedi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here