TUNA’YA ‘UMUT YEŞERTENLER’ ÖDÜLÜ

0
322

Mustafakemalpaşa TEMA Vakfı Yüzbaşı Sabribey Sorumlusu ve 14 Eylül İlk Okulu Öğretmeni Ezel Tuna, ‘Hayrettin Karaca Gönüllük Ödülleri’ töreninde ‘Umut Yeşertiyoruz’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

Başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkların koruması amacıyla kurulan, bugün 900.000’i aşkın gönüllüsüyle umut yeşerten bir halk hareketine dönüşen TEMA Vakfı’nın her sene düzenlediği Saha Koordinasyon Toplantısı, bu yıl Kovid-19 gündemi sebebiyle çevrim içi gerçekleştirildi. 

Türkiye’nin dört bir yanından İl Temsilcileri, İlçe ve Mahalle Sorumluları, Genç TEMA’lar ve gönüllülerden oluşan 500 kişinin katıldığı Saha Koordinasyon Toplantısı, yoğun bir katılımla yapıldı.

TEMA Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç ve Genel Müdür Başak Yalvaç Özçağdaş’ın sunumlarıyla başlayan toplantıda, ‘Toprak Dede’ Hayrettin Karaca anıldı.

3 günlük program, çeşitli sunumlar, atölye çalışmaları ve etkinliklerle renklenirken, birçok konuda verimli paylaşımlar gerçekleştirildi.

‘UMUT YEŞERTMEYE DEVAM’

Programda, Mustafakemalpaşa’nın verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunması için farkındalık oluşturan, ekolojik okur yazar bireylerin yetişmesi için öncü çalışmalara imza atan TEMA Vakfı Yüzbaşı Sabribey Sorumlusu Ezel Tuna ödüle layık görüldü.

Nisan 2020 tarihinden bu yana TEMA Vakfı Yüzbaşı Sabribey Sorumlusu olan Ezel Tuna, doğal varlıkların korunması ve sürdürülebilir yaşamın sağlanması hedefiyle yürüttüğü çalışmalar dolayısıyla ‘Umut Yeşertiyoruz’ ödülünü kazandı.

TEMA Vakfı Bursa ailesini temsil etme gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını söyleyen

Tuna; “Bu ödüle bizleri layık gören Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç ve Genel Müdür Başak Yalvaç Özçağdaş olmak üzere TEMA Vakfı ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ekibimiz adına doğa için ‘Umut Yeşertmeye’ devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here