TÜGVALI GENÇLERE SERTİFİKA

0
289

Gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve manevi gelişimlerini gözeterek, kendini devamlı geliştiren, kültürel birikime önem veren, yenilikçi ve nitelikli insan kıymetinin oluşumuna katkı sağlayan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Mustafakemalpaşa Şubesi, 6 hafta süren Ortaokul Yaz Okulu Programı’nı tamamladı.

Din eğitiminden, sportif faaliyetlere, sosyal ve kültürel gezilerden değerler eğitimine kadar birçok

Kurs faaliyetlerine katılan TÜGVA’lı gençler, katılım belgelerini özel bir törenle aldı.

TÜGVA Mustafakemalpaşa Temsilciliği’nin düzenlediği Ortaokul Yaz Okulu Programı kapanış törenine;Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Ak Parti Başkan Vekili Arif Kamil Özen, Belediye

Başkan Yardımcısı Ercan Leblebici, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zafer Göllü, Müftü Ahmet Büyükgül, TÜGVA İl Ortaokul Sorumlusu İbrahim Çetin,TÜGVA Mustafakemalpaşa Teşkilatı üyeleri ile birlikte öğrenciler ve aileler katıldı.

Mustafakemalpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 80 öğrenci ile gerçekleşen Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Değerler Eğitimi derslerinin yanı sıra zekâ oyunları sınıfı, sportif faaliyetler, okçuluk kursu, at binme etkinliği, sosyal ve kültür geziler gibi birçok faaliyetler ile gençler dopdolu bir yaz geçirdi.

Etkinlikte yaptığı konuşmada TÜGVA Ortaokul Yaz Okulu programında gençlerle buluşmaktan memnun olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Kanar; “Yaz Okulu bitmesine rağmen eğitim hayatın her anında devam ediyor. Bu uğurda pırıl pırıl nesiller yetiştiren değerli eğitmenlerimize, TÜGVA Temsilciliği Başkanı Salih Aydın ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

TÜGVA Temsilcisi Salih Aydın ise 6 hafta süren eğitim çalışmalarında birçok etkinliği öğrencilerle buluşturduklarını söylerken; “ Yaz Okulu boyunca verilen eğitimleri başarıyla tamamlayan öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here