TSO Geleneksel İftar Yemeği Gerçekleştirildi

0
394

Adem Tunçer/İHA

 

Mustafakemalpaşa Ticaret Ve Sanayi Odası (TSO) Geleneksel İftar Yemeğini Gerçekleştirildi.

Mübarek Ramazan ayı münasebeti ile Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası geleneksel olarak düzenlemekte oldukları iftar yemeği Özel bir tesiste verildi.

İftar yemeğine İlçe Kaymakamı Mehmet Zeki Koçberber,Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı Mehmet Böberci, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mehmet Öz, Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Gültekin, İlçe Jandarma Komutanı Emre Kavak, Çevre Oda/Borsa Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, Oda üyeleri, Mali Müşavirler ve muhasebeciler ile basın mensupları katıldılar.

Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Uzkınay yaptığı konuşmasında şu ifadelerde bulundu.‘

Odamız tarafından düzenlenen iftar yemeği programımıza hoş geldiniz diyor,  sizleri saygılarımla selamlıyorum.

Ramazan, İslâm’ın merhametini,  hakkaniyetini ve ibadetini, bilgi ve erdemle bütünleşmiş ahlâkını, tüm insanlığa anlatan kutsal bir aydır.  Ramazan, her bireyin içtenlikle kendisiyle yüzleştiği,  kendisini yenilediği,  iç dünyasını tazelediği ve her yıl insanlığı daha iyiye taşımak üzere gelen bereketli bir aydır. İnsanlar arasında dayanışma ruhunun, yardımlaşmanın ve kalp birliğinin perçinlenmesine vesile olan Ramazan ayı, sahip olduğumuz nimetlere şükretmemizi ve bu nimetlere sahip olmayan ihtiyaç sahiplerini kendimizden önce düşünmemiz gerektiğini bizlere anımsatır. Ramazan ayı ihtiyacı olanları hatırlamanın,  onlara yardım etmenin ayı olduğu için kutsal ve bereketlidir.

Uzkınay Sözlerine Şöyle devam etti. Bu nedenle; Bu yıl Odamız Yönetim Kurulu ve Meclis Üyesi Arkadaşlarımızla almış olduğumuz karar neticesinde Ramazanı doya doya yaşamak, paylaşmak ve bütünleşmek adına İlçemiz Belediye Düğün Salonunda Ramazan ayı boyunca iftar yemekleri düzenliyoruz. Yine ilçemizde ihtiyaç sahibi 730 ailemize Meclis Üyesi arkadaşlarımız vasıtasıyla gıda yardımında bulunduk.

Kıymetli Meclis Üyesi Arkadaşlarım başta olmak üzere, projelerimize desteklerini esirgemeyen hayırsever iş adamlarımıza ayrıca belediye düğün salonunu tarafımıza tahsis eden İlçe Belediye Başkanı Mehmet Kanar’a huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Unutmayalım ki, birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe her geçen gün daha da güçleneceğiz. Bu duygularla sözlerime son verirken, bu güzel akşamda, sizlerle aynı sofrayı paylaşmaktan dolayı mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Ramazan ayının ülkemize ve tüm insanlığa huzur, hoşgörü ve barış getirmesini dilerken Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odasının, Ramazan boyunca her gün Belediye düğün salonunda vermiş olduğu iftar yemekleri ise kesintisiz devam etmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here