TMD YOLA ÇIKTI

0
895

Türk müziğinin daha geniş kitlelere ulaştırılması ve yerel kültürün desteklenmesi amacıyla kurulan Mustafakemalpaşa Türk Müziği Derneği (TMD), pandemi dolayısıyla ertelenen ilk olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi.

Yapılan seçim sonucu Mustafakemalpaşa TMD’nin Başkanlığı’na 16 yıl boyunca Mustafakemalpaşa Belediyesi’nde koro şefliği ve genel sanat yönetmenliği görevinde bulunan Halit Tanrısever seçildi.

Mustafakemalpaşa Türk Müziği Derneği’nin ilk kongresi, 19 üyeden 13’ünün katılımıyla yapıldı.

16 Şubat 2020 tarihinde kurulan derneğin başkanlığına oy birliği ile Halit Tanrısever seçilirken, Başkan Yardımcılığı’na Çetin Güler, yönetim kurulu üyeliklerine de Seher Tanrısever, Yelda Doğan ve Erhan Çelenlioğlu getirildi.

Görev dağılımının yapılarak denetim kurulu üyelerininde belirlendiği kongrede, Mustafakemalpaşa Türk Müziği Derneği’nin Türk Musikisi Federasyonu ve Güney Marmara Türk Musikisi Federasyonu’na üye olarak katılması kararı alındı.

‘BİRÇOK ALANDA FAALİYETİMİZ OLACAK’

Mustafakemalpaşa TMD Başkanı Halit Tanrısever söz konusu iki federasyona üyeliğin çok önemli olduğunu belirterek; “ Bu karar, derneğimizin gelişmesi ve faaliyetlerinde işbirliği yaparak daha güzel hizmetlerin sunulmasını sağlayacak. Mustafakemalpaşa Türk Müziği Derneği aynı zamanda Güney Marmara Türk Musikisi Federasyonu’nun da kurucu üyesi olarak yer alıyor. Derneğimiz sanatın birçok kolunda faaliyet gösterecek. Koro çalışmaları, enstrüman dersleri, tiyatro, halk oyunları ve çocuklara yönelik projelerimizi hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Sanat Müziği’nden mezun olan Halit Tanrısever, dernek aracılığıyla Mustafakemalpaşa’nın yerel sanatsal ve kültürel hayatına yeni bir soluk getirmek istediklerini sözlerine ekledi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here