Tıbbi ve Aromatik Bitkileri yetiştiriciliği Sertifikalı çiftçilere dağıtıldı.

0
681

Adem Tunçer/İHA

 

İşlenmeyen boş arazilerin değerlendirilmesi ekonomiye kazandırılması ve tıbbi ve aromatik bitkileri tanıtım toplantısı düzenlendi

 

Toplantıya Mustafakemalpaşa Belediye Başkan yardımcısı Erol Pektez, Uludağ Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü ,Ticaret Borsası Başkanı Sadettin Akkoyunlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, İlçe Tarım Müdürü Dursun Demirci, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zafer Göllü, Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Kemal Aydın katıldı.

Açılış konuşmasında Ticaret borsası Başkanı Sadettin Akkoyunlu  yapmış olduğu çalışmalar neticesinde kıraç ve boş arazileri nasıl verimli ve ekonomik hale getirilebiliriz diyerek görevlendirdiği teknik çalışma arkadaşlarımız yerinde incelemelerde bulunarak bu ürünlerin birim alanda az masrafla yüksek getirisi oldukları tespit etmişlerdir.

Halk Eğitimi Merkezimizin ziraat Mühendisleri bu konu ile vermiş oldukları ders ve seminerler sayesinde üreticilerimiz bilgilendirilmiş olup Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği sertifikası 1000 kişiden fazla üreticimize dağıtılmıştır. Ticaret Borsa Başkanı olarak hem ilçe milli eğitim müdürüne hem de halk eğitimi merkezi müdürüme teşekkürlerimi iletiyorum dedi. Daha sonra Ziraat Mühendisi Arzu Erbatur konuşmasında  Eğer birlik halinde hareket edersek ürünlerin yetiştirilmesi, değerlendirilmesi ve pazarlanmasını daha kolay yapabiliriz.

Sektör temsilcileri ile yapılan görüşmelerde her türlü teknik ve ticari desteklerin olduğunu ve alım konusunda da bizlere destek çıkacaklarını bildirdiler.

Halk Eğitimi Merkezimizin Tıbbi ve Aromatik Bitkiler kursundan başarılı olan kursiyerlerimize belgeleri Belediye Başkan Yardımcısı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Halk Eğitimi Müdürü tarafından dağıtarak toplantı sonunda belge töreni yapılmıştır.            Bundan sonra bu oluşumun içinde olacak arkadaşlarla birlik oluşturarak üreticilere tohum, fide tehmini üretim ile ilgili eğitim ve danışmanlık hizmetleri elde edilen ürünlerin değerlendirilmesi çalışmasını yapacağız. Bu toplantının düzenlenmesinde emeği geçen Ziraat Mühendislerimiz Muhammet  Ali Demirci, Lütfi Civelek, Ekrem Atar,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here