TERAVİH KILINACAK, MUKABELE OKUNACAK

0
453

 

Mustafakemalpaşa Müftüsü Ahmet Büyükgül, bu yıl Ramazan ayında teravih namazının kılınarak mukabele geleneğinin pandemi kuralları çerçevesinde süreceğini söyledi.

12 Nisan Pazartesi günü kılınacak ilk teravih namazı ile birlikte Ramazan’ın manevi iklimine girileceğini kaydeden Büyükgül, bu yıl Mustafakemalpaşa’da hatimle teravih namazının ise Vıraca Cami’nde eda edileceğini kaydetti.

TEDBİRLERE UYULACAK

11 ayın sultanı Ramazan ayında irşat hizmetlerinin etkin, verimli ve salgın tedbirlerine uygun bir şekilde yürütülmesi için gerekli tedbirlerin alındığını dile getiren MüftüBüyükgül; “13 Nisan Salı günü tutacağımız oruç ile Ramazan ayına girmiş olacağız.Diyanet İşleri Başkanlığımız Ramazan ayında bireysel ve toplumsal hayatımıza ışık tutan bir temayı kamuoyunun gündemine taşıyarak toplumsal bir duyarlılık ve farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir. Bu bağlamda 2021 yılı Ramazan ayı teması ‘Şifa Ayı Ramazan’ olarak belirlendi. Mustafakemalpaşa’daki tüm camilerimizde Kovid-19 tedbirlerine uyularak teravih namazları kılınacak. Mukabele geleneği de yine halkımızın adetlerine uygun olarak aynı tedbirler kapsamında yapılacak. Hatimle teravih namazının kılınacağı cami ise Vıraca olacak. Vatandaşlarımızın pandemi kuralları çerçevesinde maske, mesafe ve temizlik tedbirlerine riayet etmeleri önemlidir. Tüm vatandaşlarımızın Ramazan ayını şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

Bu yılki fitre miktarının 28 TL olduğunu kaydeden Müftü Ahmet Büyükgül, 15 yaş üstü vatandaşlara yönelik düzenlenen online Kuran-Kerim kurslarının devam ettiğini, bu kapsamda Mustafakemalpaşa’da 3 sınıfta haftada 3 gün ve ikişer saat olmak üzere bu eğitimlerin verildiğini sözlerine ekledi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here