TERAVİH EVLERDE KILANACAK

0
314

Mustafakemalpaşa Müftüsü Ahmet Büyükgül, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın teravih namazının camilerde değil evlerde kılınmasına yönelik karar aldığını duyurdu.

Pandemi kuralları çerçevesinde daha önce camilerde kılınabileceği açıklanan teravih namazına yönelik Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yeni bir karar alındı.

Mustafakemalpaşa Müftüsü Ahmet Büyükgül, bu yıl ana teması ‘Şifa Ayı Ramazan’ olarak belirlenen 11 ayın sultanı Ramazan’da teravih namazlarının evlerde kılınmasının kararlaştırıldığını kaydetti.

Müftü Büyükgül; “ Bu yıl da Ramazan ayını Kovid-19 şartları altında karşılıyoruz. 12 Nisan Pazartesi günü kılınacak teravih namazının ardından, 13 Nisan Salı günü tutulacak oruç ile mübarek Ramazan’a gireceğiz. Diyanet İşleri Başkanlığımız, devletimizin yetkili organlarıyla yaptığı istişareler neticesinde bu yıl teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdi.Salgın şartlarında evlerimizde güzel bir ibadet ortamı oluşturacağız. Mukabele geleneği ise halkımızın adetlerine uygun olarak, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uygun bir şekilde, sokağa çıkma yasakları dışında camilerde okunabilecek. Din İşleri Yüksek Kurulumuzun da açıkladığı gibi gerektiğinde oruçluyken aşı olmakta bir sakınca yoktur ve bu durum orucu bozmaz” dedi.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here