TEMA Vakfı Mustafakemalpaşa’da faaliyetlerine başladı

0
587

TEMA Vakfı Bursa Mustafakemalpaşa Yüzbaşı Sabribey Mahalle Sorumlusu Ezel TUNA göreve başladı. Başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları korumak için çalışan TEMA Vakfı’nı temsil etmenin büyük bir sorumluluk olduğunu belirten Ezel TUNA “Bugün ülke genelinde 850 bini aşkın gönüllüsü,TEMA Vakfı’nın her zaman en büyük gücü olmuştur. Yüzbaşı Sabribey mahallesinin doğal varlıklarını ve sürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibimle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA ve Genç TEMA gruplarını oluşturarakmahallemizde gönüllü sayımızı artırıp,ilçemize doğa ve çevrekonusunda en üst düzeyde katkı sağlayacağız. Bunun için de her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Herkesi TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz” dedi.

TEMA VakfıBursa Mustafakemalpaşa Yüzbaşı Sabribey MahalleSorumluluğu ekibi, toprağı bereketli, havası temiz, dereleri çağlayan; yaşanabilir bir gelecek için çalışmalar gerçekleştirecek. Bu kapsamda doğal varlıkların korunması için kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yürütecek; verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunması için çalışacak. Ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle işbirliği gerçekleştirerek TEMA Vakfı’nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştıracak.

TEMA VakfıBursa Mustafakemalpaşa Yüzbaşı Sabribey mahalle ekibi, kamuoyunu bilgilendirme ve bilinçlendirmede en önemli desteği ilçede görev yapan basın mensuplarından alacağına inanıyor. Yapılan tüm faaliyetler düzenli olarak yerel basınla paylaşılacak.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here