TEMA, ‘Toprak Dede’yi unutmadı

0
417

Mustafakemalpaşa TEMA Temsilcisi Rasim Balaban, Türkiye’nin önde gelen çevre aktivistlerinden TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca’yı vefatının 1. yıldönümünde özlemle andıklarını söyledi.

Birleşmiş Milletler tarafından ‘Orman Kahramanı’ seçilen Türkiye’nin ‘Toprak Dede’si Karaca, çevrim içi olarak gerçekleştirilen özel bir programla anıldı.

Mustafakemalpaşa TEMA Temsilcisi Rasim Balaban ve Yüzbaşı Sabribey TEMA Mahalle Sorumlusu Ezel Tuna, Hayrettin Karaca için düzenlenen anma etkinliğine katıldı.

Doğaya çocukluğundan itibaren aşkla bağlı olan ve doğanın korunması için örnek bir mücadele sergileyen Toprak Dede’nin Türkiye’nin öncü isimlerinden biri olduğunu dile getiren TEMA Temsilcisi Balaban konuşmasında, Karaca’yı derin saygı, sevgi ve özlemle andıklarını ifade etti.

Balaban; “Kendinden büyük hayalleri vardı.Toprağa ömrünü adamıştı. Hepimizin gönlüne doğa sevgisi, insan sevgisi, vatan sevgisi tohumları ekti. İnsanlar hatırlanmaz ise ölürmüş. O’nu hiçbir zaman unutmayacağız” dedi.

Anma etkinliğinde, TEMA tarafından Hayrettin Karaca’nın adının verildiği ‘Doğal Yaşlı Ormanlar Projesi’ hakkında da bilgiler verildi.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here