TATLITOP’ta 27. yıl heyecanı

0
306

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde, bu yıl 27.’si düzenlenen TATLITOP Basketbol Şöleni başladı.

Türkiye’nin en önemli açık hava basketbol organizasyonlarının başında gelen ve 1992 yılından beri her yaştan basketbolcuyu aralıksız parkede buluşturan Mustafakemalpaşa’nın en uzun soluklu spor organizasyonu TATLITOP’ta ilk gün maçları, nefes kesen mücadelelere sahne oldu.

‘Kuşaklara basketbolu sevdirdi’

Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi spor sahasındaki tek pota heyecanına; Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Başkan Yardımcısı Ercan Leblebici, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri ile birlikte çok sayıda sporsever ortak oldu.

TATLITOP’un açılışında yaptığı konuşmada Mustafakemalpaşa’nın birçok geleneksel spor etkinliğine uzun yıllardır ev sahipliği yaptığını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Kanar, basketbolu birçok kuşağa sevdiren bu organizasyona da sahip çıkacaklarını belirtti.

“TATLITOP, Mustafakemalpaşa’nın markasıdır” diye konuşan Başkan Kanar, turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar dileyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

176 sporcu parkeye çıkacak

13 kategoride 20 kız, 24 erkek olmak üzere 44 takımın katıldığı turnuva, Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın Yıldız Erkekler kategorisinde Bozkurt Kereste-Gökbora Koleji takımları arasında oynanan mücadelede yaptığı hava atışı ile start aldı.

  1. TATLITOP Basketbol Şöleni, her gün saat 19.00’da başlayan müsabakalarla 7 Temmuz’a kadar devam edecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here