TARİFEYE UYULMALI

0
189

Mustafakemalpaşa Berberler Esnaf Odası Başkanı İsa Oruç, yeni dönemde mesleki eğitim faaliyetlerine hız vereceklerini söylerken, berber esnafının fiyat tariflerine uymasının sağlanması gerektiğini söyledi.

Pandemi nedeniyle esnafın zor dönemden geçtiğini hatırlatan Oruç; “ Bu tarifeler, ilgili meslek odalarının görüşleri de alınarak TESK tarafından Türkiye genelinde tek tip uygulanmak üzere hazırlatılıyor. Bunlar azami hadlerdir. Bu tarifeye uymakla mükellefiz” dedi.

Ocak ayında yapılan 33. Olağan Genel Kurul’da rakibi Erdoğan Nayan’ı 77 oy farkıyla geçerek üyelerden 4. dönem için güvenoyu alan Berberler Esnaf Odası Başkanı İsa Oruç, meslektaşlarına

Berberler Odası’nın 1953 yılında kurulduğunu hatırlatan Oruç; “ 70 yıllık dönemde Oda’mızda sırasıyla Necmettin Küçükaşık, Aytekin Öter ve Mehmet Mamalı görev aldı. Tüm başkanlarımızı şükranla anıyorum. Onların güzel çalışmalarına ek olarak bizlerde 20 yıllık süreçte üyelerimize en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştık. Üyelerimize teveccühleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Berberler Odası’nın 157 üyesi bulunduğunu kaydeden Başkan İsa Oruç, başlıca sorunun fiyat tarifesi olduğunu kaydetti.

Oruç; “Artan masraflar, faturalar ve dükkân giderlerinin yükselmesi nedeniyle berber esnafı da zor bir dönem yaşıyor.  Bununla birlikte meslektaşlarımızın en büyük sıkıntısı fiyat tarifelerine uyulmaması. Esnaf arkadaşlarımızla istişareler yaparak bu sorunu çözeceğiz” dedi.

‘EĞİTİM VE SEMİNERLER SÜRECEK’

Yeni dönemde daha fazla sosyal etkinlik ve eğitim programı düzenleyerek üyeler arasındaki dostlukları pekiştirmeyi planladıklarını kaydeden Oruç; “ Üyelerimize mesleki yenilikleri tanıtmak başlıca hedeflerimiz arasında bulunuyor. Bu konuda seminer ve eğitim programlarını daha sıklıkla hayata geçireceğiz. Geçtiğimiz dönemlerde bayan ve erkek kuaförlere yönelik eğitimler düzenledik. Muhittin Yuşan ve Kadir Alkan’ın katıldığı bu seminerler büyük ilgi ve destek gördü. Mesleğin üstatlarıyla üyelerimizi buluşturmaya devam edeceğiz. Bununla birlikte bugüne kadar gerçekleştiremediğimiz yemekli bir organizasyon yapmak istiyoruz. Oda’mızın kapısı üyelerimize her zaman açık. Onların bizlerden istediği girişimleri, yenilikleri görüşerek ortak bir karar alacağız. 30 Ocak tarihinde yapılan seçimli kongrede bizlere destek veren ve sahip çıkan üyelerimize teşekkür ediyor, hayırlı kazançlar diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here