‘Su Kanunu Geleceği Korur’

0
469

AKKOYUNLU SU KANUNU’NU DESTEKLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası Başkanı Sadettin Akkoyunlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gündeme getirilen ‘Su Kanunu’nu desteklediklerini söyledi.

TBMM gündemine gelen ‘Su Kanunu’nu Türkiye’nin geleceği için elzem bir girişim olarak niteleyen Akkoyunlu, doğal varlık niteliği gereği yaşamın sürdürülebilmesinin temelini oluşturan ulusal su kaynaklarının korunarak geliştirilmesinin gelecek için başat bir unsur olduğuna dikkat çekti.

‘SU STRESİ ÇEKİYORUZ’

Ticaret Borsası Başkanı Sadettin Akkoyunlu; “Doğal varlıklarımız arasında su çok önemli bir değere sahip. Hepimiz biliyoruz ki ülkemizdeki su varlığını korumak ve geliştirmek gerekiyor. Araştırmalara göre yılda 1.500 m3 düzeyinde olan kişi başına düşen su kullanımı nüfusumuz 100 milyona ulaştığında 100 m3’e düşecek. Bununla birlikte Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bizler su stresi çeken bir ülkeyiz. Bu konuda herkese büyük sorumluluklar düşüyor. Kontrolsüz su tüketiminin mutlak önüne geçmek gerekiyor. Son yıllarda su arıtma teknolojilerine büyük yatırımlar yapıldı. Tüm bu yatırımlar tarımsal sulamada insanımızın hizmetine sunuluyor. Su yönetimindeki yetki çatışmalarını önlemek adına Meclis’te bir ‘Su Kanunu’nun kabulü tüm bu hizmetleri taçlandıracak, Türkiye’nin su geleceği güvence altına alınacaktır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here