Sizler Partiye Göre mi Karar Alıyorsunuz

0
673

Sizler Partiye Göre mi Karar Alıyorsunuz

Mustafakemalpaşa İYİ Parti ilçe Başkanı İhsan Keçeci Basın Açıklaması yaptı.

Türkiye gündeminde 1 aydır Mustafakemalpaşa ve İstanbul seçimleri var. Malumunuz cumartesi günü itirazlarımız ve itirazlarımızın kabul edilmeyişi konusunu ve İstanbul ile bire bir benzerlik yaşandığı halde ilçemiz seçimlerinin tekrar edilmeyiş sebeplerini sizlerle beraber tekrar tekrar YSK ya sormuştuk. Bu konuda Akp milletvekili Mustafa Esgin bizim açıklamamızdan sonra Türkiye Büyük Millet Meclisinde bir basın açıklaması düzenledi. Kendisinin konuya çok hakim olduğunu sanmıyorum yada kendisi yanlış bilgilendirildi. Çünkü dedi ki – Mustafakemalpaşa seçimleri ile İstanbul bir benzerlik göstermemektedir. Mustafakemalpaşa’da bir tane dahi memur olmayan sandık başkanı veya sandık memur üye yoktur dedi.

Değerli arkadaşlar sayın basın mensupları tam 11 sandıkta memur olmayan, sandık başkanı ve sandık memur üyesi var. Bunların 5 tanesi sandık başkanı 6 tanesi de sandık memur üyesi. Bunları ıslak imzalı tutanaklarda sandık başkanı adı soyadı bölümünde yazan isimlerden herkes tespit edebilir. Bu ıslak imzalı tutanaklar sonuçta Akpnin elinde de var. Fakat isterlerse sandık numaralarını kendilerine bizzat iletebiliriz. Buna ilave olarak belediye personelinden amir vasfında olan kişiler 298sayılı kanunun 26. maddesi gereğince sandık başkanı olamıyor. Belediye personelinden toplam 5 amir vasfında kişi sandık başkanı. Bunlarında ıslak imzalı tutanaklarda isim soy isim ve imzaları mevcut.

Değerli arkadaşlar az önce bahsettiğim memur olmayan 11sandık başkanının görev aldığı sandıklarda toplam oy sayısı 2732. belediyede amir vasfında olup sandık başkanı olanların sandık oy toplamı ise 1043 kişidir. Bu iki durumda 16 sandıkta toplam oy sayısı 3775 tir.

Sonuç olarak YSK İstanbul a gösterdiği ilgiyi biraz bize de göstermiş olsalar İstanbul da aldıkların kararın Mustafakemalpaşa için de geçerli olduğunu görecekler. Ve buradan ysk ya tekrar soruyoruz. İstanbul da sandık kurullarının oluşturulmasında usulsüzlük olduğu gerekçesi ile seçimleri iptal ederken, aynı sebeplerle başvuru yaptığımız halde Mustafakemalpaşa seçimlerini neden iptal etmiyorsunuz. Sizler partiye göre mi karar alıyorsunuz. ? Bir kez daha vurguluyoruz ki Mustafakemalpaşa halkının iradesi bizim için çok önemlidir. Biz onların mutluluğu ve bundan sonra da onların mutluluğu ve huzuru için çalışacağız.

Kamuoyuna saygı ve sevgi ile duyurulur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here