Siyer-i Nebi Bilgi Yarışmasının İlçe Ödül Töreni Gerçekleştirildi

0
535

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından ülke genelinde düzenlenen Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması sınavında Mustafakemalpaşa’da dereceye girenlere ödülleri verildi.

Her yıl yüzbinlerce öğrencinin katılım gösterdiği Siyer-i Nebi Yarışması bu yıl Covid Salgını sebebiyle online olarak geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi.

Siyer-i Nebi Yarışması ilçe Ödül Töreni, 16 Temmuz 2021 Cuma günü,Hamidiye Mahallesinde bulunan Anadolu Gençlik Derneği Mustafakemalpaşa Temsilciliği binasında gerçekleştirildi. Pandemi dolaysıyla katılımın sınırlı tutulduğu törene, Siyer-i Nebi yarışmasında ödül alan öğrenciler ve velileri katıldı. Töreneİlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Şube Müdürü Mehmet IŞIKda katılım sağladı.

Ödül takdiminde konuşma yapan Anadolu Gençlik Derneği İlçe Başkanı Ümit AYDIN,“Siyer-i Nebi yarışmasının, Anadolu Gençlik Derneği’nin Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan İşbirliği Protokolü çerçevesinde her yıl ülke genelinde yüzbinlerce ortaokul ve lise öğrencimizin katılımıyla gerçekleştirilmektedir. “Gençler Efendimizin izinde” sloganıyla gerçekleştirdiğimiz kitap okuma yarışmasıile çocuklarımızın, gençlerimizin Peygamber Efendimiz (S.A.S) in hayatını okumasına, anlamasına ve model almasına vesile olmayı amaçlamaktayız.

Yarışmanın ilçemizde gerçekleştirilmesinde destek olan başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere, öğrencileri teşvik edip katılımına vesile olan Okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize Siyer-i Nebi Yarışmasının Ödüllerinin temininde maddi destekte bulunan hayırseverlerimize, milli ve manevi değerlerine bağlı gençlerimizin yetişmesi için koşturan, gayret eden teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum.Pandemi koşullarına rağmen Peygamber Efendimizi daha iyi anlama noktasında yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here