Siftah Saadet’ten

0
808

SP, Ahi Evran geleneğini Mustafakemalpaşa’da yaşattı.

 

Mustafakemalpaşa Saadet Partisi (SP) Teşkilatı zor durumda bulunan esnafın işlerinin iyi gitmesi için ‘Siftah Saadet’ten Bereket Allah’tan’ çalışması yaptı.

SP Bursa Başkan Yardımcısı Burak Çelik’in de katıldığı etkinlikte, sabahın erken saatlerinde esnaf işyerini açmadan, ‘Siftah Saadet’ten Olsun” yazılı zarflara 1 TL ile mektup konularak işyerlerinin kapısının altından içeri atıldı.

Esnafın zor bir dönem geçiridiğini kaydeden SP Bursa Başkan Yardımcısı Burak Çelik, bu etkinlikle parti olarak Türkiye çapında esnafın yanında olduklarına dikkat çektiklerini ifade etti.

ESNAF YAŞATILMALI

Çelik; “Esnafımızın ilk siftahı ilk bereketi bizden olsun diyerek bu kampanyayı düzenledik.Sabah namazında esnaflarımızın kapılarının altına bıraktığımız 1 TL ve mektubumuz, mahallemizdeki buluşma noktamız olan esnafımızı duygulandırdı. Alışverişlerimizi buralardan yapmalı, yerel küçük esnafımızı yaşatmalıyız” dedi.

Esnafa bırakılan mektupta; “Aziz kardeşim, biliyoruz ki sıkıntıdasın. Hesap kitap içinde çırpındığını da biliyoruz. Biliyoruz, çünkü seninle aynı semaya bakıyoruz. Yüzündeki tebessümü özledik. Bir an olsun yüzünü güldürebilmek için buradayız. Bereket yağmurunun erkenden üzerine düşmesi için, Ahi Evran’ın geleneğiyle dua etmek için bu sabah saatinde yanındayız. Siftah bizden, bereket Allah’tan” denildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here