Şehitlerin Adı Oğlak Tepe Camii,nde Yaşatılacak

0
391

Mustafakemalpaşa’nın en büyük kubbeli camii olacak

 

Mustafakemalpaşa’da yapımı hızla süren Oğlak Tepe’deki camiye şehitlerin adı verilecek.

Barış Mahallesi’nde 2019 yılı Ağustos ayında temeli atılan ve bugün itibariyle

dış cephesinde tuğla örme ve minare yükseltme işlemi devam eden Oğlak Tepe Camii, tamamlanmasının ardından Mustafakemalpaşa’nın en büyük kolonsuz kubbeli camii olacak.

Mustafakemalpaşa Müftüsü Ahmet Büyükgül, caminin 800 kişilik ibadet kapasitesine sahip olacağını söylerken, Oğlak Tepe Şehitler Camii Yaptırma Derneği Başkanı Ali Erol’da; “ Ülkemizi canları pahasına koruyan şehitlerimizin ismini camimize vererek onları yad edeceğiz” dedi.

Mustafakemalpaşa’da Oğlak Tepe’de yapımı hızla süren Şehitler Camii’nde incelemelerde bulunan Müftü Ahmet Büyükgül, 2019 yılında temeli atılan caminin Mustafakemalpaşa için ilkleri barındıracağını söyledi. 

Engelli ve yaşlılarda düşünüldü 

700 metrekarelik camide, 800 kişinin aynı anda ibadet edebileceğini belirten Büyükgül; “ Camimiz, ana kubbeye bağlı 3 küçük kubbe ve buna bağlı 4 hilal kubbeden oluşacak. Mustafakemalpaşa’nın yükseklik bakımından en büyük kubbeli camii olacak. Cami içinde hiç kolon bulunmayacak. Yaşlılarımız ve engellilerimiz içinde asansör bulunacak. Camimizin yapımında emeği ve desteği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 

‘Şehitlerimizi yad edeceğiz’ 

Oğlak Tepe Camii Yaptırma Derneği Başkanı Ali Erol’da cami de şehitlerin adını yaşatacaklarını ifade ederek; “ Onları, en güzel şekilde böyle yad edebileceğimizi düşündük” dedi.

Caminin, 2022 yılı Ramazan ayında ibadete açılmasının planlandığını kaydeden Erol;

“ Pandemi sürecinde bağışların durumuna yönelik bu süre erkene de çekilebilir. Şu an caminin alt katı, cuma namazları için cemaatimize açık. İnşaat tamamlandıktan sonra caminin alt katındaki 500 metrekarelik alanı, gelir için kiraya vereceğiz. Desteklerinden dolayı hayırseverlerimize derneğimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here