Sanayi Cami’ne ‘Kooperatif’ eli değdi

0
381

Mustafakemalpaşa Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığı, Sanayi Cami’nin eksikliklerini gidermek için tadilat çalışmalarına başladı.

Yunus Emre Mahallesi Küçük Sanayi Sitesi’nde bulunan ve 1979-1983 yılları arasında tamamlanarak ibadete açılan cami, Kooperatif Başkanlığı tarafından yeni bir çehreye kavuşturuluyor.

Mülkiyeti, S.S. Mustafakemalpaşa Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’ne ait caminin mekanik tesisat imalatı devam ederken, çevre düzenlemesi ile birlikte her gün yüzlerce vatandaşın ibadet ettiği cami ihya edilecek.

Tesisat değişiyor, çevre düzenleniyor

Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı İsmail Hakkı Ceyhan, 265 metrekare iç alana ve 500 kişilik kapasiteye sahip caminin, yapılan çalışmalarla sıcak ve soğuk su tesisatlarının baştan sona yenileneceğini, şadırvanın elden geçirilerek cami çevresinde peyzaj düzenlemeleri gerçekleştirileceğini söyledi.

Yaklaşık bir yıl önce göreve gelen Kooperatif Başkanı Ceyhan, vatandaşların çalışmalardan memnun olduğunu dile getirerek;“ Camimiz, betonarme yapıda olup, bir büyük, sekiz küçük kubbe ile örtülmüştür. Tek şerefeli minaresi bulunan camimizin kubbeli bir şadırvanı bulunmaktadır. Hayata geçirdiğimiz bu çalışmayla abdest için önceden toplama olarak kullanılan su şimdi sıcak ve soğuk olarak yenilenen tesisattan geçerek şadırvana ulaşacak. Baştan sona su tesisatını yenileyeceğiz. Çevre ve peyzaj düzenlemesinin ardından camimiz yepyeni bir görünüme kavuşacak” dedi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here