Rumeliler Şen Dedi

0
956

Mustafakemalpaşa Rumeli Halk Oyunları ve Kültür Derneği  Kongresi yapıldı. Necip Şen kazandı.

Dernek 1999 yılında Necati Çalışkan tarafından kuruldu. Bu güne kadar 5 başkan değişen derneğin son başkanı 3 dönemdir Abdullah Türkcan yapıyordu pandemi dolayısıyla ertelenen kongre yapıldı kongreye 2 aday girdi Necip Şen ve Samet Loyan katıldı. Kongre  Rumeli Halk Oyunları ve Kültür Derneği  lokalinde yapıldı 264 üyenin 184 ü oy kullandı Necip Şen 96,Samet Loyan 86 oy aldı 2 oy geçersiz oldu.

 Seçim sonrası açıklamalarda bulunan Necip Şen Öncelikle derneğimize hizmetleri dokunmuş geçmiş dönem yönetim ve başkanlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum şunu özellikle belirtmek istiyorum her eserin arkasında bir sistem ve her sistemin özünde onu gerçekleştiren ve yürüten ekip gerçeği vardır.birbirinden güzel Rumeli sevdalısı yol arkadaşlarımızla çok özel ve kalıcı eserler bırakmak için bu göreve talip olduk dedi.

Hizmet İçin Bu Yola Baş Koyduk.

  Şen sözlerine şöyle devam etti ALLAH,a şükür 7,den 70,e tek gayemiz insanımıza ve kültürümüze hizmet etmek Derneğimizi yüceltme gayreti içinde çıktığımız bu yolculukta desteklerinizi bekliyoruz dedi   Kongremize katılan Belediye başkanı Mehmet Kanar‘a ,Akparti ilçe başkanı Murat Hallaçoğlu‘na,Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Ahmet Beygirci,‘ye, İyi Parti İlçe başkanı Tevfik Demir’e, Saadet partisi ilçe başkanı Sönmez Duman‘a,Mustafakemalpaşa Belediye başkan yardımcısı ve Mustafakemalpaşa belediyespor kulübü başkanı Ercan Leblebiciye ayrıca tüm katılımcılara ve bu kongreye gelerek iradelerini ortaya koyan oy veren vermeyen tüm üyelerimize ve de değerli dostum diğer aday arkadaşım Samet LOYAN’a çok teşekkür ederim. Allah herkes den razı olsun. Her şey Rumeli Derneği’miz için dedi. Kongre sonrası Şen ve yönetimde bulunan arkadaşları  adak kestiler.  

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here