RESMİ PLAKA AÇIKLAMASI

0
745

Mustafakemalpaşa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ş. Vahit Girgin, resmi plaka verilmesi gereken kurum ve kuruluşları yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı.

Girgin; “Cumhurbaşkanlığı’nca lüzumlu görüldüğü belgelendirilmeyen dernek, kamuya yararlı bir dernek olsa dahi adına tescil edilecek olan araçlar hususi plakaya (beyaz zemin üzerine siyah harf ve rakamlar) tescil edilecektir” dedi.

Girgin açıklamasında, 237 Sayılı Taşıt Kanunu’nun 1. maddesine dikkat çekerek; “ Genel bütçeye dahil dairelerle katma ve özel bütçeli idareler ve bunlara bağlı sabit ve döner sermayeli müesseseler, il özel idareleri, belediyeler ve bunların bağlı kuruluşları ile mahalli idare birlikleri, iktisadi devlet teşekkülleri ve özel kanun ve kararnamelerle kurulan her çeşit banka ve teşekküller,yukarıda yazılı daire, idare, banka, teşekkül ve müesseselerin sermayesinin yarısından fazlasına sahip bulundukları teşekkül ve müesseseler ile kamuya yararlı derneklerden Cumhurbaşkanlığı’nca lüzumlu görülenler tarafından kullanılacak taşıtlara resmi plaka verilecektir.

Cumhurbaşkanlığı’nca lüzumlu görüldüğü belgelendirilmeyen dernek, kamuya yararlı bir dernek olsa dahi adına tescil edilecek olan araçlar hususi plakaya (beyaz zemin üzerine siyah harf ve rakamlar) tescil edilecektir” dedi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here