PAŞADER ihtiyaç sahiplerine umut oluyor

0
128

Bursa Mustafakemalpaşalılar Derneği’nin (PAŞADER), tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hastalık sebebiyle iş kaybı yaşayan Mustafakemalpaşalılara bir damla umut olmak için başlattığı erzak kampanyası hızla devam ediyor.

Mart ayı ile başlayan pandemi süreci ile birlikte ihtiyaç sahibi Mustafakemalpaşalılara moral ve destek olmak için kolları sıvayan PAŞADER, erzak dağıtımından fatura ödemeye kadar bir çok faaliyetle yüzleri güldürüyor.

 

‘Her desteğe müteşekkiriz’

 

PAŞADER’in AR-GE biriminin tespitleri ile süren çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada“  Çok kısa bir sürede 150 adet erzak kolisi ailelere teslim edildi. Bu teslimatta dikkat ettiğimiz en önemli husus, her bir koliyi 15 kişilik ekibimiz ile birlikte  gece saatlerinde dağıttık. Ayrıca bu kolileri ihtiyaç sahiplerinin rencide olmalarının önüne geçmek için kapı önlerinde değil kendilerini sokağın köşesine çağırarak teslim ettik. Akabinde Ramazan ayı ve bayram günlerinde yeni bir destek hizmetini faaliyete geçirdik. Mahalle temsilcilerimizin tespitleri ile hemşerilerimizin yoğun yaşadığı 7 mahallede bakkal-market borçlarını kapatarak, fatura ödeme desteğinde bulunduk. 70 adet bakkal hesabı ve 110 adet fatura  ödemesi gerçekleştiridik. Bugün gelinen noktada 200 erzak kolisi, 50 bakkal defteri ve 100 fatura ödemesi ile yeni yılın başında  hemşerilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Yapılan bu destekleri Mustafakemalpasalı iş adamlarımız, hemşerilerimiz ve köy derneklerimiz ile birlikte yapıyoruz. Maddi ve manevi katkı veren herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” denildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here