ÖZ SAĞLIK-İŞ’TEN TEMSİLCİLİK

0
385

Sağlık ve sosyal hizmet alanında çalışanların hakları için öncü rol üstlenen HAK-İŞ’e bağlı ÖZ SAĞLIK-İŞ Sendikası’nın Mustafakemalpaşa Temsilciliği açıldı.

İbrahim Kula’nın temsilciliğini yürüttüğü sendikanın ofisi, Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’nin 2. katında çalışmalarına başladı. ÖZ SAĞLIK-İŞ Mustafakemalpaşa Temsilciliği’nin açılışına; HİZMET-İş Genel Başkan Başdanışmanı Mehmet Keskin, ÖZ SAĞLIK-İŞ Şube Başkan Yardımcısı Sedrettin Bilener, Hastane Başhekimi Asuman Erdinçoğlu, Hastane Müdürü Erdinç Özdemir, Müdür Yardımcıları Alpaslan Karaca, Hüseyin Çelik ve Aysel Taşkın, siyasi parti ve STK temsilcilerinin yanı sıra sendika üyeleri katıldı. Açılışta, sendika temsilcileri İbrahim Kula, Saime Tayinci ve Zeynep Büşra Dönmez de hazır bulundu. 

‘GÜZEL HİZMETLER YAPILACAK’

Açılışta konuşan Genel Başkan Başdanışmanı Mehmet Keskin; “ Uzmanlaşarak devam ettirdiğimiz tüm sendikal hizmetlerde yasal, ahlaki ve etik ilkelerden ödün vermeden işçilerimizin haklarını emanetimiz bilip saygı duyarak, HAK-İŞ’imizin gelişmiş teşkilat yapısı ile birlikte sağlık ve sosyal hizmet işçilerini toplu iş sözleşmeleri ile sendikal haklara kavuşturarak öncü olma özelliğimizi sürdüreceğiz. Temsilciliğimizin Mustafakemalpaşa’ya hayırlı olmasını ve güzel hizmetleri hayata geçirmesini diliyorum” dedi.

‘EL BİRLİĞİ İLE ÇALIŞACAĞIZ’

ÖZ SAĞLIK-İŞ Mustafakemalpaşa Temsilcisi İbrahim Kula ise toplumun tamamına hizmet veren sağlık ve sosyal hizmet işçilerinin iş ve sosyal hayattan kaynaklanan hakları için öncü rolünü üstlenen, yenilikçi ve dinamik bir sendika olduklarını belirterek; “ ÖZ SAĞLIK-İŞ Sendikası 17 sıra numaralı Sağlık ve Sosyal Hizmet iş kolunda faaliyet göstermek üzere

27 Şubat 2014 tarihinde kuruldu. Bu yıl kuruluşunun 7. yılını kutlayan sendikamızın artık Mustafakemalpaşa’da da bir temsilciliği bulunuyor. İşçilerimizin menfaatlerini korumak ve günümüz şartlarına uygun bir şekilde güncellemek için çalışmalarımızı el birliği ile sürdüreceğiz. Temsilciliğimizin açılışına katılan herkese teşekkür ediyorum diye konuştu. Sendikanın temsilcilik ofisinin açılış kurdelesi protokol tarafından kesilerek, hizmete açıldı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here