Oynayan Çocuk İzleyen Çocuk Tiyatrosu Sahneleniyor.

0
657

Mustafakemalpaşa Yunus Emre İlkokulu öğretmenlerinden Fatma Gül Göktaş ve Müjdat Azar’ın hazırladıkları” Oynayan Çocuk İzleyen Çocuk Tiyatro Projesi” kapsamında 50 öğrenciyle sahneledikleri “Pasaklı, Su Canavarlarına Karşı” tiyatro oyununu ve “Çocuk” konulu şiir dinletisini turne düzenleyerek öğrencilerimizle buluşturmaktadırlar.

Proje kapsamında ilçe merkez okullarından başlayarak turne çalışması yapan öğrenciler 5 okula (Yunus Emre İlkokulu, Güllüce İlkokulu/Ortaokulu, 14 Eylül İlkokulu, İbn-i Sina Meslek Eğitim Merkezi, Gökbora Özel Öğretim Kurumları, Bengü Erdoğan Özel Öğretim Kurumları) giderek gösterilerini yaptılar. Ekibin hedefi ilçemize bağlı köy okulları dâhil Haziran ayına kadar tüm okullara ulaşmaktır.

Güllüce İlkokulu/Ortaokulundaki tiyatro gösterisine katılan ilçe Milli Müdürü Mustafa Efe; Eğitim öğretimde en etkin öğrenme metodu öğrencinin bizzat katıldığı rol aldığı öğrenme süreçleridir. Tiyatro etkinliğine katılan bu öğrencilerimiz de etkinliğin içerdiği konuları ömür boyu unutmayacaklardır. Bu çalışmada emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyor, rol alan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. ” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here