OTİZMLİ ÇOCUKLARA RENKLİ ETKİNLİK

0
68

Mustafakemalpaşa’da otizm ve özel gereksinim gruplarına yönelik çalışmalar yapmak amacıyla kurulan Otizm Derneği’nin düzenlediği ‘Pilav Günü’ renkli etkinliklerle gerçekleştirildi.

Etibank Aile Çay Bahçesi’nde bu yıl ilki düzenlenen etkinliğe katılan özel çocuklar ve aileleri kaynaşma imkanı bulurken, dans ve oyunlarla eğlenceli bir gün geçirdi.

Mustafakemalpaşa Otizm Derneği’nin düzenlediği 1. Pilav Günü etkinliğine; Belediye Başkanı Mehmet Kanar, AK Parti Başkanı Murat Hallaçoğlu, MHP Başkanı Ahmet Beygirci ve Otizm Derneği üyeleri katıldı.

‘KESİNLİKLE BİR HASTALIK OLARAK TANIMLAYAMAYIZ’

Programın açılışında konuşan Mustafakemalpaşa Otizm Derneği Başkanı Mecit Ertaş, derneğin faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgiler verdi.

7 Mart 2020 yılında 40 üye ile kurulan ve şu anda 100’e yakın üyesi bulunan derneğin çalışmalarını anlatan Ertaş; “Otizm doğuştan veya yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan nörogelişimsel bir farklılıktır. Kesinlikle bir hastalık olarak tanımlayamayız. Derneğimiz otizm, down sendromu, mental retardasyon, ve diğer özel gereksinim gruplarını tanımak, tanıtmak, eğitimler, aktiviteler, çalışmalar yapmak, yapılan çalışmalara destek vermek, otizmli ve özel gereksinimli çocukların bağımsız olarak toplumsal yaşama katılmalarını sağlamak, toplumda dışlanma ve ayrımcılığın ortadan kaldırıldığı bir hayatın içine onları dahil edebilmek amacıyla kurulmuştur. Saliha-Halil Kanar Otizm Biriminde eğitimler ve faaliyetler tüm hızıyla devam ediyor. Tabii bunların yanında bir takım faaliyetlerin ve projelerimizin de ilerleyen zamanlarda evlatlarımızın hizmetine sunmak için canla başla mücadelemizi sürdürüyoruz. Bugün burada bizleri yalnız bırakmayan, her gün her saat her dakika desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mehmet Kanar’a, değerli protokol üyelerimize, hizmetleri geçen herkese, misafirlerimize ve kıymetli üyelerimize şahsım ve yönetim kurulum adına ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Dernek Başkanı Mecit Ertaş ve yönetimine düzenledikleri etkinlik dolayısıyla teşekkür eder Belediye Başkanı Mehmet Kanar ise otizmin hastalık değil farkındalık olduğunu göstermek adına çalışmalar sürdürmeye devam edeceklerini kaydetti.

Renkli etkinliklere sahne olan Pilav Günü’nde dans ve oyunlarla eğlenen özel çocukların mutluluğuna aileleri de eşlik ederken, dernek yararına açılan stantta da el emeği ürünler satışa sunuldu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here