OTİZM DERNEĞİ’NE DESTEK

0
100

Mustafakemalpaşa’da otizm ve özel gereksinim gruplarına yönelik çalışmalar yapmak amacıyla kurulan Otizm Derneği, ziyaretlerine devam ediyor.

Normalleşe döneminin başlamasıyla birlikte faaliyetlerine hız veren dernek üyeleri, Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mustafakemalpaşa Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Murat Uzgur Engelsiz Yaşam Merkezi ve Saliha Halil Kanar Otizm Birimi’ni ziyaret etti.

 

İlk ziyarette Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe ve Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Işık ile görüşen Mustafakemalpaşa Otizm Derneği Başkanı Mecit Ertaş ve üyeler, derneğin çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgiler verildi.

Bir yıl önce kurulan ve 100’e yakın üyesi bulunan derneğin faaliyetlerini anlatan Mecit Ertaş, otizm ve özel gereksinim grupları üzerine çalışmalar yaptıklarını söylerken, Mustafakemalpaşa’da yaşayan otizmli, down sendromlu, mental ve özel gereksinimli çocukların eğitimleri hakkında istişarelerde bulundukları Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’ye istek ve önerilerini iletme imkânı buldu.

Daha sonra Mustafakemalpaşa Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nü ziyaret eden Otizm Derneği üyeleri, yetkililerden Murat Uzgur Engelsiz Yaşam Merkezi ve Saliha Halil Kanar Otizm Birimi’nde bu ay itibariyle spor, eğitim ve sosyal etkinlik faaliyetlerinin başlayacağı müjdesini aldı. Mustafakemalpaşa Otizm Derneği Başkanı Mecit Ertaş, ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada; Bizler bir amaç etrafında toplandık. Otizm ve özel gereksinim grupları üzerine yapacağımız çalışmalarda kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin desteği bize güç katacaktır. Her birine teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here