Otizm Derneği ‘farkındalık’ oluşturacak

0
728

Mustafakemalpaşa’da otizm ve özel gereksinim gruplarına yönelik çalışmalar yapmak amacıyla kurulan Otizm Derneği, ilk resmi ziyaretini Kaymakam Ahmet Altıntaş’a yaptı.

Mustafakemalpaşa Otizm Derneği Başkanı Mecit Ertaş, Başkan Yardımcısı Selda Özel ve yönetici Ayşe Gündüz’ün katıldığı ziyarette, derneğin çalışmaları ve hedefleri hakkında Kaymakam Altıntaş’a bilgiler verildi.

Bir yıl önce kurulan ve 100’e yakın üyesi bulunan derneğin faaliyetlerini anlatan Mecit Ertaş, otizm ve özel gereksinim grupları üzerine çalışmalar yaptıklarını söylerken kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleriyle de temasta olduklarını kaydetti.

Ertaş; “ Bu amaç etrafında toplanmış olsak da asıl gayemiz aynı sıkıntılarla yoğrulmuş insanlar olarak zamanla aramızda oluşan dostlukları pekiştirmek ve bu muhabbetten hasıl olan güzellikleri insanlarımızın hizmetine sunmaktır. Pandemi kuralları çerçevesinde üyelerimizle birlikte faaliyetlerimiz olacaktır. Evlatlarımıza verilecek en iyi hizmetlerin başında sevgi ve iyi bir eğitim gelmektedir” dedi.

Otizmliler Derneği yöneticileri ile fikir alış verişinde bulunan Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş’ta derneğe ellerinden gelen katkıyı sunacaklarını belirtti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here