Osmangazi’den Balkanlar’a Hizmet Köprüsü

0
261

Gostivar’daki Yeni Parka Osmangazi Desteği

 

Balkan coğrafyası ile gönül bağlarını her zaman güçlü tutan Osmangazi Belediyesi, Kuzey Makedonya’nın Gostivar kentinde yeni yapılan parka malzeme desteğinde bulundu.

Osmangazi Belediyesi, Bursa’ya değer katan hizmetleri hayata geçirirken gönül coğrafyasına da sosyal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra ihtiyaçların giderilmesi noktasında destek oluyor. Bugüne kadar yaptığı hizmetlerle Türkiye ile Balkanlar arasındaki köprü görevini yerine getiren Osmangazi Belediyesi, son olarak Kuzey Makedonya’da Türklerin yoğun olarak yaşadığı Gostivar bölgesine park malzemesi yardımında bulundu. Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yürütme Kurulu ile birlikte Gostivar’ı ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Belediyesi tarafından Gostivar’a hibe edilen park ve bahçe mobilyalarını da Gostivar Belediye Başkanı Arben Taravari’ye teslim etti. Başkan Dündar’a desteklerinden dolayı teşekkür eden Taravari, “Gostivar’daki parka katkı sağlayan Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar ve çalışma arkadaşlarına, tüm Gostivar halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle tüm Bursa’ya selamlarını iletiyorum” dedi.

Dündar: “Balkan Coğrafyası ile Güçlü Bağlarımız Var”

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da Bursa’dan Gostivar’a selam getirdiklerini belirterek, “Bursa’da çok sayıda Gostivarlı hemşehrimiz yaşıyor. Buraya gelirken, hemşehrilerimizin bir hediyesini getirmek istedik ve buradaki parka mobilyaları hediye ediyoruz. Bu bölgeyle dostluğumuzun, ilişkilerimizin güçlü kalması adına bu hizmetleri önemsiyoruz. Balkan coğrafyasında birçok sosyal ve kültürel etkinlik düzenleyerek, bu topraklardaki kardeşlik bağlarımızı güçlü tutuyoruz. Bursa’dan selam getirdik, buradaki güzellikleri de Bursa’da anlatacağız” ifadelerini kullandı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da Osmangazi Belediyesi’nin Balkanlar’daki önemli bir hizmetine şahitlik ettiklerini ifade ederek, “Osmangazi Belediyemizin bugüne kadar Balkanlar’da birçok hizmeti olduğunu biliyoruz. Hem TDBB, hem de Konya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Mustafa Dündar başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Kardeş şehirlerimizin ihtiyaçlarını ve eksiklerini giderme konusunda belediyelerimiz büyük bir gayret içerisindeler. Gostivar’da da bunun en güzel örneğini görüyoruz. Tüm halkımıza hayırlı olsun” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here