OSB’YE MESLEKİ EĞİTİM BÜROSU

0
477

Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (MKPOSB) Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu açılışı gerçekleşti.

Açılış programı, Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezinde ve tüm Türkiye de eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu ile MKPOSB’de işgücü piyasasındaki arz talep dengesini oluşturmak, mesleki ve teknik eğitim mezunlarının istihdam oranlarını artırmak ve işgücünün gerçek iş ortamlarında yetişmesi sağlamak amaçlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında Mustafakemalpaşa OSB Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu hizmete açıldı.

Açılış programına; Kaymakam Ahmet Altıntaş, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kalın, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cengiz Çarkacı, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Erdoğan Kaplan katıldı.

MKPOSB’de yapılan açılış kurdele kesim töreni, Cumhurbaşkanlığında düzenlenen kurdele kesim töreniyle eş zamanlı olarak yapıldı.

Açılışta konuşan Kaymakam Ahmet Altıntaş, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi ile eşleştirildiğini söyledi.

Açılan Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu ile fabrikaların kalifiye eleman ihtiyacının karşılanmasının amaçlandığını vurgulayan Kaymakam Altıntaş; “Bu iş birliğindeki amaç Organize Sanayi Bölgesi’nin istediği nitelikli elemanları buraya göndermek. Aynı zamanda burada fabrikalarda öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerini sağlamak” dedi.

İrtibat bürosu ile OSB’de yer alan işletmeler ile işbirliğinin güçlendirilmesi, OSB’nin mesleki eğitime erişim kapasitesinin arttırılması, işletmelerin nitelikli iş gücü ihtiyaçlarının karşılanması, mesleki ve teknik eğitimin niteliğinin arttırılması hedefleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here