OSB’de yatırım ivmesi yükseliyor

0
375

Mustafakemalpaşa’nın üretim, istihdam ve ihracat merkezi olan Organize Sanayi Bölgesi’nde pandemiye rağmen yatırımlar sürüyor.

Kovid-19’un  olumsuz etkilerini geride bırakmaya hazırlanan MKPOSB’de yüzlerce kişiye istihdam sağlaması beklenen 15 adet yatırımın inşaatı devam ediyor.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na ilk müracaat dilekçesi 1989 yılında verilen,

90’lı yıllarla birlikte yer seçimi, kamulaştırma ve altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından yatırımcıların hizmetine sunulan MKPOSB, pandemi yılında da büyümeye devam etti. 400 ha’lık alanda 1150 çalışanı ile hizmet veren ve 62 adet parselde bugün itibariyle 33 firmanın faaliyet gösterdiği OSB’de, makina, tekstil, gıda ve sağlık ürünleri gibi sektörlerde 15 fabrikanın inşaatı da hızla yükseliyor.

‘Çevre öncelikli sanayi’

MKPOSB, sanayi tesislerinin daha verimli üretim yapabilmesi için ihtiyaç duyulan elektrik, doğalgaz, su, yol ve arıtma gibi hizmetleri en ucuz ve en kaliteli yöntemle sağlıyor.

Düzenli bir çevre politikası oluşturarak Mustafakemalpaşa’daki sanayi yatırımlarına öncülük eden OSB’de 2021 yılında bölgedeki enerji kalitesinin arttırılması için elektrik enerjisi nakil hatları yer altına alınacak.

24 saat kesintisiz hizmet veren 2000 m3/yıl’lık arıtma tesisinin faaliyete olduğu bölge için yeni yılda su deposu kalitesinin attırılarak iyileştirilmesi için 2000 m3’lük su deposu yatırımı planlanılıyor.

Türkiye’nin pandemi sürecini en az hasarla atlatmak için yoğun çaba sarf ettiği bugünlerde, her geçen gün gelişen MKPOSB’deki yatırımların 2021 yılında da hızla süreceği bildirildi.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here