ORTA MAHALLE‘AY’A EMANET

0
125

Mustafakemalpaşa Orta Mahalle Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kalkınma Derneği Başkanlığı’na Ufuk Ay seçildi.

Yürüttüğü birçok yardım faaliyetiyle yüzlerce vatandaşın yüzünü güldüren, Fransa, İngiltere, İsveç ve Almanya gibi Avrupa ülkelerinde yaşayan Orta Mahalleli gurbetçilerin desteğiyle mahalle kültürünü yaşatan derneğin 1. Olağan Genel Kurul’u Belediye Düğün Salonu’nda yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Orta Mahalle Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kalkınma Derneği Kongresi’nin divan başkanlığını Cemil Tosun, üyeliklerini ise Murat Eldem ve Sedat Günyeli yaptı. Faaliyet raporunun okunmasının ardından 2021-2024 yıllarını kapsayan bütçe belirlendi. Yapılan oylamada üyelerin %90’ının katılımıyla Orta Mahalle Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kalkınma Derneği Başkanlığı’na daha öncede yardım platformunun sosyal yardım ve iletişim başkanlığını yürüten Ufuk Ay seçildi.

‘YARDIMLARIMIZ SÜRECEK, GENÇLERİMİZE VE ESNAFINIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ’

Ay yaptığı teşekkür konuşmasında; “ Her fırsatta önceliğimiz ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaktır.

Bu amacımız başında neyse sonuna kadar o şekilde devam edecektir. Mahallemizdeki ihtiyaç sahibi, hasta, yaşlı, dul, yetim, öğrenci, asker ve şehit aileleri öncelikli olarak hedeflerimiz arasındadır. Bunun dışında eskiden olduğu gibi resmi bayramlar, tatlı şenliği, festival, fuar, konser, büyük futbol kulüp takımlarının gösteri maçları gibi büyük organizasyonlarının Mustafakemalpaşa Stadyumu’nda yapılmasını sağlayarak, mahallemiz esnafına ekonomik açıdan destek olmayı istiyoruz.

Esnaf dayanışmasını devam ettirmek bizler için önemlidir. Mahallemizin en çok ihtiyacı olan güvenlik zafiyetinin ortadan kaldırılması için Emniyet Müdürlüğü ve siyasi parti yöneticileri ile sürekli istişareler yapmayı sürdüreceğiz. Çözüm odaklı önlemler alınmasını sağlamak amacındayız. Aynı zamanda Kaymakamlık ve Belediye ile görüşerek gençlerimizin spora ve sanata yönelik faaliyetler içinde olmalarını hedefliyoruz. Bu doğrultuda gençlerimize sahip çıkmak, kötü alışkanlıklardan engellemek için çalışmalar yürüteceğiz” dedi.

Orta Mahalle Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kalkınma Derneği yönetimi şu isimlerden oluştu; Ufuk Ay, Hasan Topaloğlu, İlker Tırak, Mustafa Turgut ve Şadiye Kandır. Denetleme Kurulu Üyeleri ise Murat Eldem, Necmettin Yüksel ve Hasan Kurt oldu.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here