Orta Mahalle gönüllere dokunuyor

0
343

Mustafakemalpaşa Orta Mahalle Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kalkınma Derneği, yürüttüğü birçok yardım faaliyetiyle yüzlerce vatandaşın yüzünü güldürdü.

Birkaç yıl önce sosyal medya üzerinden bir araya gelen Orta Mahalleliler, geçtiğimiz yıl Ekim ayında Cemil Tosun başkanlığında Orta Mahalle Sedde Geçidi’nde kurdukları resmi dernekle faaliyetlerine başladı.

3 ay gibi kısa bir süre de 190 aileye elini uzatarak ihtiyaçlarını karşılayan ve mahalle kültütünü yaşatan derneğe, Fransa, İngiltere, İsveç ve Almanya gibi Avrupa ülkelerinde yaşayan Orta Mahalleli gurbetçilerde büyük destek verdi.

Yardımlar hız kesmedi

Cemil Tosun, Ufuk Ay, Hayrettin Bayrakdaroğlu, Nusret Kaman, Murat Eldem, İlker Trak ve Şadiye Kandır’dan oluşan Orta Mahalle Sosyal Yardımlaşma Derneği yönetimi, bu süreçte kamu kurum ve kuruluşları ile siyasi parti ve STK’ları da ziyaret ederek derneğin faaliyetleri hakkıında yetkililere bilgiler verdi. Orta Mahalle Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kalkınma Derneği Sosyal İletişim ve Yardımlaşma Başkanı Ufuk Ay, derneğin gönüllülük esaslı hizmet verdiğini söylerken, pandemi döneminde hız kesmeyen ve çığ gibi büyüyen yardım faaliyetlerine destek veren hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.

‘Hassas davranıyoruz’

Yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasında hassas davrandıklarını belirten Ay, derneğin bir köprü olduğunu ifade ederek; “ 3 ay gibi bir sürede hayırseverlerimizin büyük desteğini gördük. Bu süreçte; 60 aileye karlı havada evlerine ekmek götürüldü, 30 aileye aylık kuru erzak yardımı yapıldı, 25 aileye de haftalık sebze ve meyve paketleri gönderildi. Yine 20 aileye tahta parçası ve odun yardımı, 20 aileye kömür yardımı, 15 kişiye kıyafet, 10 kişiye de ayakkabı yardımı verildi. 5 ailenin elektrik borcunu ödedik. 2 asker kardeşimize yardım yapıldı. 2 ailenin evi restore edildi, 1 engelli kardeşlerimize de solunun cihazı ve medical malzemeler temin edildi. Emniyet Müdürlüğümüzle görüşerek mahallemize 4 bekçinin görevlendirilmesi sağlandı. Muhtarımız ve esnaflarımız aracılığıyla tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerine el birliği ile destek olmaya devam edeceğiz. Bu süreçte bize katkı veren yurt içi ve yurt dışında yaşayan hayırsever Orta Mahallelilere ve Onursal Başkanımız Erdinç Balkan’a teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here