ÖRNEK MUHTAR YILIN VATANDAŞLIĞINA ADAY

0
260

Mustafakemalpaşa kırsal Kestelek Mahallesi Muhtarı Kemal Doğru, Bursa’da ‘Yılın Vatandaşı’ adayları arasında gösterildi.

Mahalleye kurduğu arıtma sisteminden elde edilen geliri 13 öğrenciye burs olarak veren ve bu örnek girişimiyle daha önce Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Ayın Vatandaşı’ seçilerek ödüllendirilen Doğru, bu kez ‘Yılın Vatandaşı’ olmak işin yarışacak.

‘Yılın Vatandaşı’nı belirlemek için Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin resmi sitesinde oy kullanılabilecek.

Her ay önemli bir sosyal sorumluluk örneği ile birlik ve beraberliği güçlendirip, yardımlaşma ve dayanışma geleneğini yaşatarak şehre değer katan ve örnek davranış sergileyen vatandaşları ‘Ayın Vatandaşı” olarak seçen Bursa Büyükşehir Belediyesi, ‘Yılın Vatandaşı’nı belirlemek için oylama sürecini başlattı.

Kestelek Mahallesi’ne kurduğu arıtma sistemiyle 19 litre suyu 1 TL’ye satarak 13 öğrenciye burs veren örnek muhtar Kemal Doğru’da Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Bursa’da Yılın Vatandaşı’ adayları arasında gösterildi. 2021 Mayıs ayında ‘Ayın Vatandaşı’ olarak seçilen ve Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde hediye ile onurlandırılan Doğru ile birlikte listede 21 aday bulunuyor.

‘Ayın Vatandaşları’ arasından seçilecek olan ‘Yılın Vatandaşı’ için herkes Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin resmi sitesinde oy kullanılabilecek. Yılın Vatandaşı, 2022 yılının Ocak ayındaki ilk Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında açıklanacak.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here