Orman’dan geleneksel kutlama

0
578

Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürlüğü, her yıl Orman Haftası’nda gerçekleştirdiği fidan dağıtım etkinliğini bu yıl da sürdürdü.

Geçtiğimiz yıl iklime uygun çeşitli türlerde 255 bin fidanı ve tıbbi aromatik bitkiyi toprakla buluşturarak yüzde 52’si ormanlarla kaplı Mustafakemalpaşa’nın habitatına zenginlik katan Orman İşletme Müdürlüğü, 21-26 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla vatandaşlara fidan dağıttı.

İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek ve Uygulama Okulu’nda öğrencilerle yapılan ağaçlandırma çalışmasının ardından Orman İşletme Müdürlüğü’nde kurulan stantta vatandaşlara fıstık çamı ve defne fidanları ücretsiz olarak dağıtıldı.

Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürü Fatih Öztürk öncülüğündeki etkinliğe orman personeli de katılırken aileleriyle birlikte fidan almaya gelen öğrencilere Orman Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan çeşitli hediyeler verildi.

Bir hafta boyunca sürecek bedelsiz fidan dağıtımında çeşitli türlere ait 5 bin adet fidan, toprakla buluşturulmak üzere vatandaşlara dağıtılacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here